Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1704
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Broken Bells 

BROKEN BELLS – “BROKEN BELLS”
BİR JAMES MERCER (SHINS) ve DANGER MOUSE (GNARLS BARKLEY) ORTAK YAPIMI:  “BROKEN BELLS” !!!

“Broken Bells” İçerik

1.  The High Road
2.  Vaporize
3.  Your Head Is On Fire
4.  The Ghost Inside
5.  Sailing To Nowhere
6.  Trap Doors
7.  Citizen
8.  October
9.  Mongrel Heart
10.The Mall & Misery

NME ve Q dergilerinin “2010’da Takip Edilmesi Gereken Gruplar” arasında gösterdiği Broken Bells, yeni albümüyle nihayet Türkiye’de!

Gnarls Barkley’den tanıdığımız Danger Mouse (Brian Burton) ve The Shins grubundan tanıdığımız James Mercer’ın yepyeni grubu “Broken Bells”in aynı adlı albümü Sony Music etiketiyle yayınlanıyor! Albümün ilk single’ı “High Road” tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de radyo listelerinde çok kısa sürede 1 numaraya yerleşti !!!

Gnarls Barkley’den tanıdığımız Danger Mouse (nam-ı diğer Brian Burton) bugüne kadar prodüktör ve sanatçı olarak toplam 11 Grammy adaylığı, ve iki Grammy ödülü sahibi olup Esquire Dergisi tarafından 21. Yüzyılın en etkili 75 isminden biri olarak gösterildi ve Beck ve Gorillaz’la da ortak projelerde yer aldı

Grubun diğer üyesi James Mercer ise The Shins grubunun kurucusu, esas adamı ve şarkı yazarı olarak tanınıyor. The Shins 2007’de yayınladıkları “Wincing The Night Away” ile Billboard 200 albüm listesinde #2 numaraya kadar çıkmış ve 2008 yılında “En İyi Alternatif Albüm” dalında Grammy adaylığına hak kazanmıştı.

Uzun zamandır birbirlerinin müziklerine hayranlık duyan ancak 2004 yılında Roskilde Festivalinin kulisinde bir araya gelme fırsatı yakalayan ikilinin müzikal yolları nihayet 2008 Mayıs’ında kesişti ve “Broken Bells”in ilk adımları bu dönemde atıldı.

Albümde yer alan şarkıların tamamını yazan ve prodüktörlüğünü üstlenen ikilinin bu “muhteşem”  projesi dünyaca ünlü NME ve Q dergileri tarafından da “2010’da Takip Edilmesi Gereken Gruplar” arasında gösteriliyor.

Baştan çıkarıcı müzikler ve provokatif sözlerle bezeli tam 10 şarkının yer aldığı albümde yaylılar dışında tüm enstrümanlar yine bu ikili tarafından ele alınmış.  Albümün ilk single’ı “High Road”un videoklibi ise Radiohead, Raconteurs ve The Killers gibi gruplarlada çalışmış olan Sophie Mueller imzasını taşıyor!

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018