Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

2010 Müzik Takvimlerine tüm dünyada sayısız etkinlikle damgasını vuracak Chopin'in 200. Doğum Yılı - 04.01.2010Türkiye'nin en köklü sanat kurumu olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni yılın ilk periyodik konserinde 2010 Chopin Yılı'nın da ülkemizdeki açılışını gerçekleştirecek. Orkestrayı ünlü Polonyalı şef Marek Pijarowski'nin yöneteceği konserin solisti, Polonya Devlet Nişanı sahibi piyanistimiz Gülsin Onay.

Chopin'in müziğinin dünya genelinde tanınmasına ve sevilmesine yaptığı katkılar nedeniyle Polonya Devleti tarafından Üstün Hizmet Nişanı ile onurlandırılmış olan Gülsin Onay, konserde bestecinin 2. Piyano Konçertosu'nu seslendirecek.

Ünlü virtuozumuz, 2010'un müzik camiası için önemini vurgulayarak Chopin Yılı kapsamında dünyanın batısından doğusuna pek çok etkinlik düzenleneceğini belirtti. Yıl boyunca yurtdışındaki çeşitli festivallerde Chopin konserleri verecek olan Onay, "Chopin'in eserleri doğumundan 200 sene sonra bile dinleyicileri aynı tazelikte etkiliyor. Bu mucizevî iletişime onu her yorumlayışımda tanık oluyorum. İnsanlık, Chopin'in müziğiyle şüphesiz daha nice yüzyıllar boyunca beslenerek zenginleşecektir." diye konuştu.

Gülsin Onay bu anlamlı konserde şef Marek Pijarowski ile çalmaktan duyduğu mutluluğu da belirterek, "Maestro Pijarowski Polonya'nın dünya sahnelerine armağan ettiği önemli şeflerdendir. Kendisi ile daha önce de konserlerimiz oldu; duyarlı ve titiz yorumu ile orkestra sanatçılarının olduğu kadar Türk dinleyicisinin de kalbini kazanmıştır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası bu konserde ayrıca Vurmalı ve Yaylı Çalgılar için Carmen Suit'i seslendirecek. 7 ve 8 Ocak tarihlerinde CSO Salonu'nda gerçekleşecek konserin başlama saati 20.00.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019