Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

James Taylor Quartet bugün, Incognito ise 3-4 Şubat'ta Babylon sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. - 25.01.2010Daha önce yine Babylon'daki sahne performansı ile müzikseverlerle buluşmuş olan ünlü İngiliz topluluk James Taylor Quartet muhteşem canlı performanslarıyla yeniden Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon sahnesinde.

1985 yılında Acid Jazz / funk türünde ilk single’ları “Blow Up” ile Herbie Hancock filminin soundtrack’inde yer ve müzik dünyasına hızlı giriş yapan grup kısa zamanda NME’nin gözdesi haline gelmeyi başardı. Grup aynı zamanda Austin Powers film serisinin ilk soundtrack albümünde yer aldı ve şu ana kadar Tom Jones, Manic Street Preachers ve U2 gibi isimlerle çalıştı. 23 yıl içinde 1000’den fazla performans vermiş olan bu efsanevi İngiliz topluluğuna Babylon’da kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Incognito 3-4 Şubat'ta Babylon'da

Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek diğer önemli konser ise Incognito’ya ait. Efsanevi İngiliz acid jazz topluluğu Incognito, heyecan verici iki gece ve listelerde fırtına gibi esmiş hitleriyle Babylon’da sahne alıyor. Eleştirmenler tarafından bir dahi olarak kabul edilen Jean-Paul 'Bluey' Maunick tarafından 1979 yılında kurulan topluluk bugüne kadar 13 stüdyo albümü ve 12 toplama/remiks albüm yayınladı. Şu anda dönüşümlü olarak çalan ve Maysa Leak ve Imaani gibi ünlü vokalistlerinde yer aldığı 17 kişiden oluşan topluluk Ronnie Laws'dan Always There'i cover'layarak 1990'ların başında bir anda uluslararası üne kavuştu.

Grup Jocelyn Brown, Carleen Anderson ve Kelli Sae gibi ünlü vokalistlere de dönem dönem ev sahipliği yaptı. Don't You Worry Bout A Thing, Still A Friend Of Mine, Everyday ve Nights Over Egypt'in de aralarında bulunduğu sayısız klasik üreten Incognito, Masters At Work, David Morales, Roger Sanchez ve Jazzanova gibi dünyaca ünlü isimlerin onlar için yaptığı remikslerle de adından söz ettirmişti.


Cumhuriyet
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019