Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay ile Jose Serebrier İDSO’da buluşuyor. - 25.01.2010İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta dünyaca tanınmış iki sanatçıyı konuk ediyor. 63 ülke 5 kıtada sürdürdüğü başarılı kariyeriyle uluslararası gururumuz olan piyanist Gülsin Onay, dünyanın önde gelen şeflerinden Grammy ödüllü Jose Serebrier ile İDSO’da buluşuyor.

29 Ocak Cuma akşamı İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, şef Jose Serebrier yönetiminde ve piyanist Gülsin Onay’ın solistliğinde sahne alacak.

Gülsin Onay, bu sezon dünyanın bir ucundan diğerine konserlerinde 11 ayrı konçerto seslendirirken İstanbul’a da Mozart ile geliyor. Ünlü virtuoz, İDSO ile bestecinin 20 numaralı re minör Piyano Konçertosu’nu yorumlayacak. Tuşesinin uygunluğu ve ruhunu yansıtması ile Mozart yorumları övgüler toplayan Onay, ayrıca bu eserde eşi Tony Scholl’un özel yazdığı kadansı icra ediyor.

Jose Serebrier yönetimindeki İDSO konserde ayrıca Stokowski-Bach’ın do minör Pasakalya ve Füg’ü ile Serebrier’in düzenlemesinden Bizet’in Karmen Senfonisi’ni seslendirecek. Orkestral dengenin büyük ustası olarak anılan şef Serebrier, tüm dünyada aynı zamanda besteciliğiyle de tanınmakta. Grammy ödüllü maestro, klasik müzik tarihinin en çok albüm yapmış sanatçılarından biri olarak biliniyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu muhteşem konseri 29 Ocak Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 19.30’da başlayacak. 22 Ocak’ta satışa çıkarılan konserin biletlerini Hilton Oteli girişinden veya internette MyBilet sitesinden http://www.mybilet.com/eventinfo.php?eventid=7296  temin etmek mümkün.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019