Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 57 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Rahmi Saltuk: 15 yıldır işsiz sanatçıyım - 07.07.2010Türk Halk Müziği sanatçısı Rahmi Saltuk, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Uzun bir aradan sonra konser vermek üzere İzmir'e gelen Rahmi Saltuk, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.  

1995 yılından bu yana müzik piyasasından uzak kaldığını dile getiren Saltuk, “15 yıldır işsiz bir sanatçıyım” dedi. Konserler ve yeni bir albümle müzik piyasasına tekrar hızlı bir giriş yapacağını söyleyen Rahmi Saltuk, hayranlarına kısa bir zaman sonra çıkaracağı albümün müjdesini de verdi.  

Geçmişte sanatçıların siyasi görüşleri nedeniyle çok büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Türk Halk Müziği Sanatçısı Rahmi Saltuk, “Artık eski siyasi baskılar yok ama bu sefer de insanların kendi zihinlerinde yarattıkları korkular var. Zihinlerindeki korku tortusunu gideremeyen insanlar, bugün bile bazı sanatçılara tedirgin yaklaşıyor” diye konuştu. 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ise Rahmi Saltuk'un duruşu, çizgisi ve şarkılarıyla çok önemli ve sevilen bir sanatçı olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi: 
“Uzun yıllardır bizi sesinden ve kendinden mahrum bırakan değerli sanatçı ağabeyimiz Rahmi Saltuk'u bundan sonraki süreçte daha sık dinlemeyi ve görmeyi arzu ediyoruz. Cemiyetimize gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle şahsım ve yönetim kurulum adına kendisine teşekkür ediyorum.” 

ANKA  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019