Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Birçok değerli müzik öğretmeni, sanatçı ve müzikbilimcinin öğretmeni olan, Müzik Eğitimi ve Müzikbilimin duayenlerinden Prof. Dr. Edip Günay, kolon kanseri sonucu bu sabah Kuşadası'ndaki evinde yaşamını yitirdi. - 26.07.2010Birçok değerli müzik öğretmeni, sanatçı ve müzikbilimcinin öğretmeni olan, Müzik Eğitimi ve Müzikbilimin duayenlerinden Prof. Dr. Edip Günay'ın cenazesi yarın Türkmen Camii'nde öğle namazının ardından Kuşadası Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Birçok makaleye, kitaba sahip olan, aynı zamanda keman icracısı olarak Kopuz Oda Orkestrası başta olmak üzere orkestra, oda müziği gruplarında yer alan Prof. Günay; MÜZED Özel Ödülü ile Andante Dergisi "Müzik Eğitimi Özel Ödülü"ne layık görülmüştü.

Prof. Dr. Edip Günay 10 Mart 1931 yılında Milas'ta doğdu. 1948'de Erzurum Erkek İlköğretmen Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl Prof. Eduard Zuckmayer'in bölüm başkanLığını yapmakta olduğu, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'ne girerek Lico Amar'ın keman öğrencisi oldu ve bu okulu 1951 Haziran'ında bitirdi.

Askerlik hizmeti ile 3 yıl Bingöl Ortaokulu ve 3 yıl Bolu Lisesi müzik öğretmenliğinden sonra, bir sınavı kazanarak Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nde Bernhard Klein'ın yanında asistanlığı görevine atandı (1958).

DAAD bursu ile Batı Almanya'da üç yıl keman ve oda müziği alanında öğrenim gördü. (1961-1964) Ankara'ya dönüşte Devlet Konservatuarı öğretim elemanı Belçika'lı Jules Hingy ile özel olarak çalıştı. (1965-1967)

Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Eğitim Bölümü'nde Hazırlık Praogramı'nı bitirerek Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nde Bilim Uzmanlığı derecesini aldı (1974). Doktora yeterlilik sınavını (1976) vererek, "Fon Müziğinin İnsanın Çalışmasına Etkisi"ni inceleyen deneysel araştırması ile Bilim Doktoru Ünvanını aldı (1978). Marmara Üniversitesi'nde Doçentlik (1988) ve Profesörlük (1995) unvanlarını aldı.

Hizmet olarak, müzik öğretmenliği (7 yıl), Gazi Enstitüsü'nde asistanlık (3 yıl) ve Almanya dönüşünden sonra öğretmenlik (15 yıl), Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Bilimleri Bölümü'nde bir süre bölüm başkanlığı olarak öğretim görevliliği (6 yıl), Marmara Üniversitesi Atarürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde öğretim üyeliği (10 yıl) ile şu günlerde Bölüm Başkanlığı sayılabilir. Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde Araştırmacılık, Müzik Psikolojisi gibi dersler vermiş ve araştırmalara danışmanlık yapmış, konferanslar vermiş, seminerler düzenlemiştir. Kendisi aynı zamanda Kopuz Oda Orkestrası üyesiydi.

Yayın olarak, 11 ciltlik "KEMAN" ile Çevreden Evrene Keman Eğitimi I (Ali UÇAN'la birlikte), üçü uluslararası nitelikte 20 bilimsel bildiri ve 18 yayınlanmış makale sayılabilir.


 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019