Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Meandros Festivali’ne Muhteşem Kapanış... Milet Antik Tiyatrosu’nda Gülsin Onay Londra Okulları Senfoni Orkestrası eşliğinde Rachmaninov 3. Piyano Konçertosu ile… - 29.07.2010Meandros Festivali, yine pek çok ilginç kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yaptıktan sonra bu Cumartesi akşamı muhteşem bir konserle 3. senesini tamamlıyor. 

Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel festivali Meandros, Menderes Nehri Havzası’nda yer alan geçmiş ve günümüz medeniyetlerini, tarihi ve doğal değerleri ön plana çıkartarak bir ay boyunca kültür turizminin odağı oldu. Festival kapsamında Kuşadası ve Didim’in yanı sıra köylerde gerçekleştirilen etkinlikler, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. 

Bu yılki programın dikkat çeken projelerinden biri, Dondurmam Gaymak filmi hafızalardan silinmeyen ünlü yönetmen Yüksel Aksu’nun “Dağlara Yürüyenler: Sarıkeçililer” isimli belgeselinin ilk gösterimiydi. 

25 Haziran’dan bu yana devam eden 3. Meandros Festivali, 31 Temmuz Cumartesi akşamı görkemli bir konserle kapanıyor. Batı medeniyetlerinin beşiği sayılan Milet Antik Şehri’nin amfitiyatrosunda Londra Okulları Senfoni Orkestrası, ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’a eşlik edecek. 

Müziksever kapanış gecesinde, Gülsin Onay’ın ellerinde gerçek bir şahesere dönüştüğü müzik otoritelerince ifade edilen, piyano edebiyatının en etkileyici eserlerinden Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu dinleme fırsatı bulacaklar. Şef Peter Ash yönetimindeki 100 kişilik Londra Okulları Senfoni Orkestrası konserde ayrıca Stravinski’nin Petruşka adlı eserini seslendirecek. 

31 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.30’da başlayacak konser Meandros Festivali’nin ücretsiz etkiliği olup, saat 20.00’de Kuşadası, Didim ve Söke Belediyeleri önünden servisler kalkacak. 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019