Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

En Romantik Alman Ankara'da ... - 30.11.2010Piyanist Gülsin Onay, “En romantik Alman” olarak tanımladığı Schumann’ın 200. Doğum Yılı’nı kutlamak üzere şef İbrahim Yazıcı ile bu hafta Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda bir araya geliyor. 

Ankaralı müzikseverler bu Perşembe ve Cuma akşamı, Robert Schumann’ın 200. Doğum Yılı konserinde bestecinin la minör piyano konçertosunu Gülsin Onay’ın güçlü, lirik ve büyüleyici yorumundan dinleme fırsatını bulacaklar. Ünlü virtuoz, Vladimir Askenazy gibi önemli şefler ve Sinfonia Varsovia gibi saygın orkestralarla defalarca seslendirdiği eseri bu kez Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde yorumlayacak. 

Gülsin Onay, “efsanevi bir yapıt” olarak tanımladığı piyano konçertosu için şunları söyledi: “Bu konçertoyu her seslendirişimde, Schumann’ın duygularına tercümanlık ederken kendi iç dünyamı da tüm zenginlikleriyle yeniden keşfediyorum. Schumann’ın müziğinde sırdaş bir üslup ve olağanüstü bir şefkat var; ve tabii tarihin en güzel ilan-ı aşklarından birini haykıran notalar…” 

Orkestrayı İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserin programında ayrıca Martucci’nin Noktürn’ü ve Grieg’in Peer Gynt Suiti’nden 1 ve 2 numaralı bölümler yer alıyor. 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ın Robert Schumann’ın 200. Doğum Yılı konseri 2 Aralık Perşembe ve 3 Aralık Cuma akşamları saat 20.00’de, CSO Konser Salonu’nda gerçekleşecek. Biletler konser salonu gişesi ve Dost Kitabevi’nin yanı sıra internet üzerinde mybilet sitesinden de alınabilir. 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019