Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Yıl sonu Barok Konseri... - 24.12.2010KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI
27 Aralık Pazartesi 20.00

YIL SONU KONSERİ

İzmir Barok

Linet  ŞAUL, soprano
Atilla  ORAL, barok flüt
Hakan ÖZAYTEKİN, barok keman
Bülent  ORAL, viola da gamba
Tuğçe  ÖZAYTEKİN, klavsen İZMİR BAROK’TAN YIL SONU KONSERİ…

İzmir  Barok, 2008 yılında İZDOB orkestrasından kontrbas sanatçısı Bülent ORAL ve keman sanatçısı Hakan ÖZAYTEKİN tarafından kurulmuştur. 25 yıla yakın zamandır  birlikte oda müziği çalışmaları ve konserleri yapan bu ikili, sonunda hayalini kurdukları bu grubu hayata geçirmeyi başarmışlardır.

Topluluğun göze çarpan en önemli özelliği, barok  müziğini, dönemin enstrümanları ile ve de stili ile seslendirmeleridir. Türkiye’de bunu gerçekleştiren ilk topluluk olmaları da kendileri için ayrıca bir gurur vesilesi olmuştur .

Topluluk, önceleri 3 farklı  enstrüman ile çalışmalarına  başladı. Bunlar; barok keman, viola da gamba ve klavsendi. Daha sonraları ise barok flüt ve sopranonun katılımıyla, bugünkü halini aldı. Topluluğun en önemli amaçları arasında, barok müziğini, barok dönem bestecilerini, oldukça geniş bir  zamanı kapsayan barok müzik dönemlerini, barok dönem enstrümanları ile tanıtmak, sevdirmek ve katılımları sağlamak veya yeni grupların oluşmasında etken olmaktır .

Topluluk şu ana kadar, Türkiye’de İzmir, Eskişehir, İstanbul ve Bodrum’da konserler  vermiştir. Bu konserlerden Bodrum’da yapılan “D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali”ne 2 yıl üst üste davet edilmişlerdir. Ayrıca İzmir’de ilki gerçekleştirilen “İzmir Barok Günleri” konserler  dizisine İngiltere’den “London Baroque” ve İtalya’dan “Mare Nostrum” toplulukları ile birlikte katılmışlardır. “İzmir Barok Günleri”nin gerçekleştirilmesinde, topluluğun gamba sanatçısı Bülent ORAL’ın büyük emekleri olmuştur. Bülent ORAL aynı zamanda, topluluğun konser organizasyonlarını yapmaktadır .

Topluluk, Avrupa’nın barok müziğini araştırıp yorumlamanın yanı sıra, aynı zamanda da Osmanlı dönemindeki barok bestecilerini de araştırıp repertuvarlarına katmışlardır. Bu bestecilerin eserlerini Avrupa müziğinin armoni esaslarına göre düzenleyip, Türkiye ve Avrupa’da seslendirip tanıtmak konusunda da bir misyon yüklenmiş bulunmaktadırlar .

Konserin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve internetten satılmaktadır. (tel: 0216 346 15 31)

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası 2010-2011 Aralık Konserleri

2 Aralık 2010 Çarşamba 20.00             DARÜŞŞAFAKA YARARINA GÜLSİN ONAY RESİTALİ
                                                           Piyano

27 Aralık 2010 Pazartesi 20.00               YIL SONU KONSERİ
                                                           İzmir Barok

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası 2010-2011 Ocak Konserleri

03 Ocak Pazartesi 20.00                       Ruşen GÜNEŞ – İdil BİRET                                                           viyola - piyano  

17 Ocak Pazartesi 20.00                       ‘3’ QUİNTET AŞAĞI ‘5’ YAYLI YUKARIEnsemle ArchiTektürk                                                           Hakan ŞENSOY, Nilgün KETENCİ, keman                                                           Beste TIKNAZ, Evrim BAŞTAŞ, viyola                                                           Şafak ERİŞKİN, viyolonsel

24 Ocak Pazartesi 20.00                       BÜYÜK TÜRK USTALARINDAN YENİ KUŞAKLARA                                                           Hande DALKILIÇ, piyano

 
31 Ocak Pazartesi 20.00                       Suna KAN – Cana GÜRMEN
                                                           keman - piyano    __._,_.___
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019