Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük yeni yıla caz'la girdi - 03.01.2011Gümüşlük’ün gözde mekanlarından Amavi’de sahne alan Ayşe Gencer Trio’yu izlemeye gelen müzikseverler, yeni yıla cazla merhaba dedi.

Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali’nin kış etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri” Gümüşlük’ün kış akşamlarına ayrı bir heyecan kattı. Mayıs ayına kadar her ay bir klasik ve bir caz konseriyle devam edecek konserlere ilgi şimdiden büyük.

Caz müzi
ğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Ayşe Gencer’in Amavi’de verdiği konserde sanatçıya trompetçi İmer Demirer ve gitarist Bora Çeliker eşlik etti. Gencer, 10 parça seslendirdiği başarılı performansına George Gershwin’in unutulmaz parçası “The man I love” adlı parçayla başladı. Mükemmel bir birliktelik yakalamış olan Ayşe Gencer Trio’nun konser sonunda gerçekleştirdiği jamssesion ise izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Konser öncesi basına bilgi veren Ayşe Gencer, Gümüşlük’te caz tutkunlarıyla birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirtti. Gencer, çok yakında çıkaracağı “But Beautiful” adlı albümünün de müjdesini verdi.

25 yıldır caz müzi
ğiyle uğraşan Ayşe Gencer, Ayten Alpman ve İlhan Gencer çiftinin çocuğu olarak caz dinleyerek büyüdüğünü ifade ediyor. TRT’nin açtığı ses yarışmasını kazanarak müzik hayatına adım atan Gencer, profesyonel müzik hayatına Elvan Aracı, İmer Demirer, Nezih Yeşilnil, Cankut Özgül gibi Türkiye’nin önemli caz müzisyenleriyle başladı. Ülkemizin ender caz müzisyenleriyle çalışmalarını ilerleterek çeşitli uluslararası festivallerde performanslar sergiledi. Hayatında ünlü davulcu Erol Pekcan’ın öneminin büyük olduğunu söyleyen Gencer, usta davulcu tarafından her zaman desteklendiğini belirtiyor. Amavi’de birlikte sahneye çıktığı eşi İmer Demirer’le İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Ayşe Gencer’in yeni çıkacak albümü “But Beautiful” ise caz tutkunlarının favorisi olacak gibi gözüküyor.

Amavi’nin ana sponsorluğunda, Gümüşlük ve Bodrum Belediyelerinin ise destekleriyle gerçekleşen “Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri”ne önümüzdeki aylarda, ülkemizde caz müziğin önemli temsilcilerinden Sibel Köse ve Elif Şahin gibi isimler konuk olacak. Klasik müzik konserlerinde ise İtalyan piyanist Francesco Libetta, piyanist Eren Levendoğlu, Maxim Kulabukhov, kemancı Stefan Milankovich ve piyanist İbrahim Yazıcı klasik müziğin Bodrum’daki adresi Eklisia’da sahne alacaklar. 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019