Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ayşe Gencer - İmer Demirer Eklisia’da - 24.08.20129. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen “Gümüşlük Caz Günleri”, 24 ve 25 Ağustos akşamı saat 21:30’da Ayşe Gencer, İmer Demirer Grubu konseriyle devam edecek.

 

Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan Gümüşlük Caz Günleri’nde, Türkiye’de caz müziğinin önemli temsilcileri arasında yer alan caz vokalisti Ayşe Gencer ve trompetçi İmer Demirer, tarihi mekân Eklisia’da sahne alacaklar. Ayşe Gencer ve İmer Demirer’e iki gece üst üste verecekleri konserde piyanoyla Serkan Özyılmaz ve kontrbasla Matthew Hall eşlik edecek.

T.C. Ba
şbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB BYK, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda devam eden festival kapsamında düzenlenen Gümüşlük Caz Günlerinde sahne alacak olan Ayşe Gencer, İmer Demirer Grubu, programda kendi bestelerinin yanı sıra klasik caz standartlarından da örnekler sunacak.

 

Müzisyen bir aileden gelmesi sayesinde deyim yerindeyse doğduğundan beri caz dinleyen Gencer, profesyonel müzik hayatına Elvan Aracı, İmer Demirer, Nezih Yeşilnil ve Canut Özgül ile başladı. Birçok mekânda ve festivalde sahneye çıktı, geçtiğimiz yıl yayınlanan caz standartlarını yorumladığı “But Beautiful” albümündeki parçaları ünlü cazcıların müziği eşliğinde seslendirdi. Özellikle albümündeki “Luiza” yorumu tüm cazseverler tarafından çok beğenildi.

 

Türkiye'de “trompet” kelimesi kullanıldığında ilk akla gelen isim İmer Demirer. 12 yaşından beri trompet çalıyor, 1982 yılından beri cazla ilgileniyor. Acid Trippin', İstanbul Caz Dörtlüsü, Emin Fındıkoğlu Group, TRT Caz Orkestrası üyesi oldu, EBU Jazz Orchestra'ya misafir olarak katıldı. 1998 - 2004 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yaptı; trompet ve ensemble üzerine ders verdi. 2009 Temmuz ayında, yıllardır beklenen ilk albümü “You, Me and Char” adlı albümü Pozitif Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

 

Sponsorlar

9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda; Müzeciler Derneği, Ekin Ofset, Lambda, Erenler Sofrası, Otel Gümüşlük, Victoria’s, Risa Hotel, Myndos, Bodrum Life, BSF Elektrik’in katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Festivalin medya sponsorluğunu ise İZ TV üstleniyor.

 

 

Gümüşlük Caz Günleri

16 Ağustos – Erol Erdinç (Piyano)

18 – 19 Ağustos - Sibel Köse Grubu

21 Ağustos – İlhan Erşahin İstanbul Sessions

24 – 25 Ağustos - Ayşe Gencer, İmer Demirer Grubu

31 Ağustos – 1 Eylül - Sarp Maden Grubu

 

9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapanış konseri

7 Eylül – Gülsin Onay

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Mybilet - www.mybilet.com  

 

Biletler:

Eklisia Açıkhava ve Eklisia Teras konser bilet fiyatları 25 TL'dir.

 

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

 

 

Konserlerin başlama saatleri 21:30

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019