Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 17 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük’te Festival Gülsin Onay’la son bulacak - 05.09.2012Bodrum’un Gümüşlük beldesinde bu yıl 9. kez düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 7 Eylül Cuma akşamı saat 21.30’da Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın, Denizbank’ın etkinlik sponsorluğunda vereceği konserle son bulacak.

Başladığı yıldan bu yana yurdumuzdan ve yurtdışından gelen birbirinden değerli sanatçıları konuk eden ve her yıl 10 bin civarında müzikseverin izlediği Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB BYK, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Festivalin Sanat Danışmanlığını da yapan Piyanist Gülsin Onay, Eklisia’da vereceği ve şimdiden klasik müzikseverlerce ilgiyle beklenen konserde Ludwig van Beethoven’dan 2 eser, Frederic Chopin ve Ahmed Adnan Saygun’dan birer eser seslendirecek.

Gülsin Onay, Benyamin Sönmez ve Adnan Saygun anısına çalacak
7 Eylül Cuma akşamı Eklisia’da sahne alacak olan Piyanist Gülsin Onay, iki değerli müzisyenimizin anısına çalacak. Geçtiğimizin yıl Aralık ayında kaybettiğimiz, genç viyolonselci Benyamin Sönmez’e ithafen çalacak olan Gülsin Onay, ayrıca kendisinin de hocası olan Cumhuriyet tarihimizin en önemli bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un doğum günü vesilesiyle vereceği konseri besteciye adadığını belirtti.

Dünya çapında başarı

Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan ayrıca uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul edilen Gülsin Onay, Venezüella’dan Çin’e, 5 kıta ve 59 ülkede en prestijli konser salonlarında, dünyanın en önde gelen şef ve orkestralarıyla konserler gerçekleştirdi. Chopin yorumlarındaki üstün başarısı nedeniyle Polonya hükümeti, sanatçıyı, Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırdı. Hocası A.A. Saygun'un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanan Onay, gerek konser programlarından gerekse kayıtlarından eksik etmediği bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirdi.

Piyanist Gülsin Onay, Eklisia’daki kapanış konserinin ilk yarısında Ludwig van Beethoven’dan “Sonata in C major, op 53 (Waldstein); Allegro con brio. Introduzione: Adagio molto - attacca. Rondo; Allegretto moderato – Prestissimo” ve Frederic Chopin’den, “Andante spianato et Grande Polonaise brillante, E flat major Op.22” adlı eserlere yer verecek. Sanatçı, programın ikinci yarısında Ahmed Adnan Saygun’un “5 Sketches in Aksak Rhythms from op.58, Preciso - Animato - Moderato - Animato – Comodo” adlı eserini ve Ludwig van Beethoven’un, “Sonata in C minor, op.111 Maestoso - Allegro con brio ed appassionato. Arietta: Adagio molto, semplice e cantabile” isimli eserini seslendirecek.

Sponsorlar
9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda; Müzeciler Derneği, Ekin Ofset, Lambda, Erenler Sofrası, Otel Gümüşlük, Victoria’s, Risa Hotel, Myndos, Bodrum Life, BSF Elektrik’in katkılarıyla gerçekleştirildi. Festivalin medya sponsorluğunu ise İZ TV üstlendi.

Bilet Satış
Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Mybilet - www.mybilet.com

Biletler:

Eklisia iç mekân 40 TL; Eklisia Açıkhava ve Eklisia Teras konser bilet fiyatları 25 TL'dir.

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

Konserin ba
şlama saati 21:30

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019