Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1709
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cabo Verde geleneğini Cesaria Evora'dan devralan LURA rengarek şarkıları ile 6 Ekim'de Babylon'da! - 30.09.201222. Akbank Caz Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü caz sanatçılarını ülkemizde ağırlamaya hazırlanıyor. Klasik cazdan avangart tınılara, dünya müziklerinden elektronikanın sınırlarına uzanan işitsel tecrübelerle takipçilerine oldukça geniş bir çeşitlilik sunan Akbank Caz Festivali, bu yılki isimleriyle de göz kamaştırıyor. Organizasyonu Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek olan festivalde 6 Ekim Cumartesi akşamı Babylon’da sahne alacak Lura hüznün, sevincin ve eğlencenin; ritim ve dansla muhteşem birleşimi cazseverler için sergileyecek. 

Cabo Verde’nin hasret, aşk ve deniz kokan şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran ve beraber düet yaptığı Çıplak Ayaklı Diva Cesaria Evora gibi son yıllarda dünya müziğinin kazandığı en özel isimlerden biri haline gelen Lura "Best Of Lura" albümü ile kariyerinin en iyi şarkılarını sevenlerine  ulaştırdığı dünya turnesi kapsamında sevenleri ile buluşacak.

2004’te çıkardığı "Di Korpu Ku Alma - Ruhtan ve Bedenden Gelen" albümü ile 2005 BBC Dünya  Müzik Ödüllerine aday gösterilen ve bütün dünyanın dikkatini üzerine çeken Lura , en iyi şarkılarını topladığı “Best Of Lura” için  Çıplak Ayaklı Diva Cesaria Evora’yı kaybetmeden kısa bir süre önce sanatçı ile “Moda Bo” isimli şarkıyı beraber kaydetmişti. İngiliz Independent gazetesinin hakkında "Uluslararası kariyeri hız kazanmaya başladığı anda, stadyumları doldurup taşıracak" yorumunu yaptığı sanatçı , 6 Ekim'de Babylon'da.   

LURA Hakkında

   

Gerçek adı Maria de Lurdes Assunção Pina olan 31 Temmuz 1975 Lizbon, Portekiz doğumlu Lura, Cabo Verde’nin (Yeşil Burun’un) ve atalarının müzikleri ile dünyaya ulaşıyor. Geleneksel Cabo Verde müzikleri olan Morna, Funana ve Batuque gibi Afrika kıyılarının cennet adalarından çıkan tarzları tıpkı, düet yapma şansı da yakaladığı efsanevi yıldız Cesaria Evora gibi tüm dünyaya sunuyor.

Ancak Lura’nın en belirgin özelliği Cabo Verde’nin ruhunu Afrika ve Batı müzikleri ile  sentezlediği kendine has tarzı. Babası Santiago, annesi Sao Nicolau asıllı olan Lura  çocukken bir yüzme hocası olmak isterken, 17 yaşında teklif aldığı bir Juka düetiyle kaderi değişmiş ve birçok projede ardı ardına bir şarkıcı olarak ve Paulino Vieira, Bonga, Paula Flores, Bonga gibi birçok isimle çalıştıktan sonra 1996 yılında ilk albümü Nha Vida’yı kaydederek solo kariyerine başlamış. 1997 yılında, AIDS yararına olan Onda Sonora: Red Hot + Lisbon projesinde de yer alan Lura’nın uluslararası büyük çıkışı Carlos Saura filmi Fados ile gerçekleşmiş.   

Kısa bir süre içinde uluslararası festivallerin aradığı yıldızlarından biri haline gelen Lura son stüdyo albümü Eclipse için “Müziğimdeki çeşitlilik Cabo Verde’nin doğasında var. Sadece Afrika değil Brezilya, Amerika ve Avrupa’dan gelen müziklerle Cabo Verde’nin müzikleri çok keyifli harmanlanmış. Ama şarkılarımın hepsinin kökleri kesinlikle geleneksel müzikler” diye konuşuyor.

   

Son olarak, kariyerinin en iyi şarkılarını topladığı en iyiler albümü “Best Of Lura” için çıplak ayaklı diva Cesaria Evora’yı kaybetmeden kısa bir süre önce “Moda Bo” isimli şarkıyı da kaydeden Lura Cabo Verde’nin geleneğini tüm dünyaya ulaştırmaya devam ediyor.

DİSKOGRAFİ   

Nha Vida (1996)

In Love (2002)

Di Korpu Ku Alma (2005)

M'bem di fora (2006)

Eclipse (2009)

Best Of Lura (2010)

6 EKİM 2012 - Saat 22.30 - BABYLON


Biletler Biletix'de! 
www.biletix.com  
Biletix Ça
ğrı Merkezi (0 216 556 98 00)  

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018