Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1709
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Paco de Lucia 20 yıl sonra tekrar Ankara’nın Festivalinde - 05.04.2007Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından yıllardır “Ankara Baharı Müzikle Daha Güzel” sloganıyla düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4-30 Nisan 2007 tarihleri arasında bir kez daha başkente müzikal bir baharı müjdeliyor.

Festivalin 24.sünde Ankara, orkestra, oda müziği, vokal, koro, dans, flamenko, caz, barok, nostalji kategorilerindeki 24 konser ve gösteride Türkiye dahil 13 ülkenin sanatçılarına ev sahipliği yapacak.

Başarılı flamenko sanatçılarının ve dans gruplarının sık sık yer aldığı festivalde, 20 yıl önce  festival izleyicisi ile buluşan Paco de Lucia, grubuyla birlikte tekrar Ankara’da....

29 Nisan 1987’de 4. Uluslararası Ankara Sanat Festivali’ne katılan ünlü gitaristin 20 yıl sonraki
24. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde hayranlarıyla tekrar buluşacağı konseri 6 Nisan 2007’de MEB Şura Salonu’nda.

Flâmenko müziğinde büyük yeteneği ve özgün tarzıyla bir kilometre taşı olan İspanyol gitarist Paco de Lucia sahneye ilk kez 11 yaşında çıkmış ve flamenkoda yirminci yüzyılın ikinci yarısına damgasını vurmuştur.

Pek çok başarılı albüme imza atan ve başyapıtlar yaratan  Paco de Lucia, mükemmel tekniğini, 18 yaşındayken çıkardığı ilk albümündeki geleneksel flamenko tema ve varyasyonlarından ayrılan iyi yapılandırılmış eserlerle ortaya koymuştur. 

Geleneksel flamenkodaki başarısı kadar diğer stillere ilgisi ve formları zorlamasıyla da sanatında farklılaşan Paco de Lucia, piyanist Chick Corea, gitarist John McLaughlin, Larry Coryell ve Al di Meola gibi önemli caz sanatçılarıyla üstün nitelikli konser ve kayıt çalışmaları gerçekleştirmiş, yeni nesil flamenkonun lideri olmuş ve sayısız olumlu eleştiri almıştır.

1981 yılında bas, bateri ve saksofonun da kullanıldığı kendi grubunu kuran ünlü flamenkocu, klasik müzik alanına 1991 yılında gitar konçertolarının en ünlüsü Rodrigo’nun Concierto de Aranjuez’ini seslendirerek girmiş ve besteciden “tutkusu” ve “yoğunluğu” konusunda tam not almıştır.

Sanatçı, ayrıca Carlos Saura’nın Carmen’i, Borau’nun La Sabina’sı gibi sinema filmlerinin ve 1986 yılında Madrid’deki ünlü Zarzuela Tiyatrosu’nda sergilenen Los Tarantos balesi gibi performansların ses kayıtlarını da gerçekleştirmiştir.

Mercedes-Benz’in katkılarıyla gerçekleşecek Paco de Lucia konseri 6 Nisan 2007 Cuma akşamı saat 19.30’da MEB Şura Salonu’nda.

Ankara’nın Festivali sizleri bekliyor                                                 
Festival biletleri biletix’te


www.ankarafestival.com
       
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018