Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1709
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Caz fusion müziğin öncüsü Jean- Luc Ponty 24. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde... - 06.04.2007Caz tarihinin en önemli isimlerinden biri olan sanatçı klavyede William Lecomte, basta Guy Nsangué Akwa, davulda Thierry Arpino ve perküsyonda Taffa Cissé’den oluşan grubuyla  7 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonu’nda Ankaralı cazseverlerle buluşacak.

Bir saksofoncu kadar etkileyici ilk caz keman sanatçısı...
Klasik müzik eğitimini alarak virtüözitesini caza taşıyan  ve eleştirmenler tarafından bir saksofoncu kadar etkileyici ilk caz keman sanatçısı olarak nitelendirilen 1942 Avranches (Fransa) doğumlu Ponty, klasik müzik eğitiminin ardından önemli senfoni orkestralarından birinde çalışmaya başlamış.

İlk solo albümünü “Jazz Long Playing” adı altında 1964 yılında çıkaran ve 1996 yılında yayınlanan canlı kayıt albümü “Violin Summit” ile zirveye yerleşen Ponty, her biri caz listelerinde ilk 5’e kadar çıkmayı başarmış birbirini izleyen 12 albüm çıkardı. Caz gruplarının yanı sıra klasik müzik topluluklarıyla da bestelerini icra eden ünlü müzisyen  Montreal, Toronto, Oklahoma ve Tokyo’daki senfoni orkestralarıyla konserler verdi.

1976 yılında ki kayıt çalışmaları ile Amerika’da büyüyen caz-rock hareketine adını yazdıran sanatçı,  1977 yılında Individual Choice çalışması için devrimci nitelikte bir video kaydı gerçekleştirmiş ve böylece müzik videosu olan ilk caz sanatçılarından biri olmuştur. 1991 yılında akustik ve elektrik kemanı bir arada icra eden Ponty’nin 2001 yılında Dresden’de verdiği muhteşem konserin kaydı “Live in Semper Opera” ismiyle  albüm ve DVD olarak yayınlanmış ve büyük başarı kazanmıştır.

Yenilikçi tavrı ve eşsiz vizyonu ile her zaman dikkat çeken ve bazı kayıt çalışmalarında tüm enstrumanları kendisi icra eden Ponty, dünyaca ünlü caz ve klasik müzik sanatçılarıyla aynı sahneyi paylaşmakta, dünyanın dört köşesinde en önemli organizasyonlarda konser vermektedir.

Garanti Bankası katkılarıyla gerçekleşecek Jean- Luc Ponty konserinin biletleri tüm biletix satış noktalarında.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018