Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1709
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 12 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Engel tanımayanların gösterisi - 28.04.2007Çankaya Belediyesi
DEVİNİMLER – YAŞAMA SEVİNCİ ENGELLİLER VE ENGELSİZLER DANS TOPLULUĞU
Gülüm Pekcan Şimşir , sanat yönetmeni

2004 y
ılında Çankaya Belediyesi , Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi, Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu ve British Council tarafından ortak bir proje ile yaratılmış topluluk, 2004-2005 sanat sezonunda “Güç+Hız+Denge+Güven” ve “Oyun” adlı eserleri ulusal ve uluslararası Festivallerde sergilemiştir.

Türkiye’nin ilk engelli ve engelsiz dansç
ılardan oluşan karma Modern Dans Topluluğu olma özelliğini taşıyan Devinimler, engelli ve engelsiz bireylerin ortak sanat üretimi gerçekleştirebileceğini bugüne kadar ulusal ve uluslararası etkinliklerde 60.000 seyirciye ispatladılar.

Turnelerinde düzenledikleri atölye çalışmalarıyla deneyimlerini paylaşan topluluk, gösterilerine haftada üç gün süren yoğun çalışma ve prova düzeniyle hazırlanmakta ve zaman zaman konuk yabancı sanatçılarla da çalşıma yapmaktadır.

Çalışmalarını destekleyen kurumlar arasında Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın da bulunduğu ve Festivalde daha önce de yer alan Gülüm Pekcan Şimşir önderliğindeki topluluk, bedenlerin geçici ruhların ölümsüz olduğunu anlatan ve müziği Can Atilla’ya ait yeni çalışmaları “Işık” ile 24. Festivalde.

Çankaya Belediyesi, Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu, Bedensel Engelliler Derneği ve Uluslararası Engelliler Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleşecek etkinlik 28 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonu’nda...

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018