Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1717
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Doğu Karadeniz müzik ve dans günleri... - 06.03.2015Doğu Karadeniz Bölgesi Geleneksel Müzik ve Dans Günleri, KTÜ Devlet Konservatuarı tarafından 13-14-15 Nisan 2015 tarihleri arasında Trabzon KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecektir.  Amaç, bölgedeki farklı performans şekillerini, farklı ekol ve kuşaklardan müzisyenleri, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerden, derneklerden, sivil toplum kuruluşlarından, resmi/özel müzik/dans eğitimi veren okullardan Karadeniz Bölgesi müzik ve danslarını araştıran akademisyenler, eğitmenler, ilgililer ve öğrencileri bir araya getirerek fikir paylaşımını sağlamaktır. Öncelikle, Karadeniz Bölgesi müzik kültürüne ilişkin tespitlerin yapılması, bölge müzik kültürünün korunması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması konusundaki farklı görüşlerin ortaya çıkarılması, müzik eğitiminin çeşitli açılardan ele alınması, elde edilen önerilerin değerlendirilmesi hedeflenmektedir.


Etkinlikte paneller ve akademik oturumların yanı sıra, Batum Sanat Eğitimi Üniversitesi’nden ve Karadeniz bölgesindeki farklı yörelerden mahalli sanatçıların, müzik ve dans topluluklarının katılımlarıyla konserler, gösteriler, atölyeler ve dinletilere yer verilecektir.

Katılım için gerekli bilgiler: Konu başlıklarına uygun şekilde hazırlanan özetler en çok 250 kelime olmalı ve ilgili anahtar kelimeleri içermelidir. Özetlerin en geç 30 Mart 2015 tarihine kadar muzikoloji@ktu.edu.tr   adresine gönderilmesi gerekmektedir.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019