Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1700




Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler



 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

TRT Radyo 3 Haftalık Program akışı - 25.03.2015



TRT Radyo 3, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun caz, klasik müzik, pop müzik yayınlayan ve gün içinde çeşitli saatlerde Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca haber bültenleri sunan radyosu. Yayın merkezi Ankara Radyosu'dur.

26 Mart 2015 ile 1 Nisan 2015 tarihleri arasındaki yayın akışını ve Türkiye çapındaki  uydu ve karasal yayın frekanslarını aşağıda bulabilirsiniz.


 


Perşembe  (26 Mart)


 


K. 10.30 GENÇLERE * Neşe Tartanoğlu


2-9 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılan 1. İzmir Piyano Festivalinde 11- 17 yaş kategorisinde 1. olan Tuna Bilgin ve genç yeteneklere çok büyük destekler veren yıldız piyanistimiz Gülsin Onay


O. 12.05 PARMAK UÇLARINDA HAYAT * Aytül Akalın


 


      İsviçreli obua sanatçısı,besteci ve şef Heinz Holliger yorumuyla:


      Chopin'in "Obua ve Arp için Külkedisi Operası Üzerine Tema ve Çeşitlemeleri


      Carl Philipp Emauel Bach'ın "164 eser sayılı Si Bemol Majör Obua Konçertosu


      Richard Strauss'un "Re Majör Obua Konçertosu


 


K. 15.00 YORUMLAR YORUMCULAR * Ahmet Makal


 


 Doğumunun 100. yıldönümünde piyanist Sviatoslav Richter yorumuyla, Sergei Rachmanino  eserleri (2 numaralı piyano konçertosu kaydı ile prelüd ve etüd-tablolardan seçkiler)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


01.01 Bach, Johann Sebastian (1685-1750): Concerto for violin and string orchestra No.1 in A


     minor (BWV.1041) * Musica Antiqua Köln, Reinhard Goebel (violin and conductor) DKDR


01.12 Mendelssohn, Felix (1809-1847): Symphony for string orchestra in B minor, No.10


     Risör Festival Strings, NONRK


01.22 Schumann, Robert (1810-1856): 5 Gedichte der Königen Maria Stuart (Op.135)


     Catherine Robbin (mezzo-soprano), Michael McMahon (piano) CACBC


01.32 Chopin, Fryderyk [1810-1849]: Krakowiak - rondo for piano and orchestra (Op.14) in F


     major * Nelson Goerner , Orchestra of the Eighteenth Century, Frans Brüggen (cond.) PLPR


01.47 Monteverdi, Claudio (1567-1643): Magnificat II


     Choir of Swiss Radio, Lugano, Diego Fasolis (conductor)


01.58 Vaughan Williams, Ralph: Fantasia on a theme by Thomas Tallis for double string orch.


02.14 Kodaly, Zoltan: Adagio for clarinet and piano * Kálmán Berkes (clarinet), Zoltán Kocsis


02.22 Beethoven, Ludwig van: Grosse Fuge in B flat (Op.133) arranged for string orchestra


02.39 Tchaikovsky, Pyotr Il'yich: The Sleeping Beauty suite (Op.66a) * The Radio Bratislava


03.01 Bruckner, Anton: Te Deum in C major * Rebecca Evans (soprano), Helena Zubanovich


03.24 Liszt, Franz: Funérailles – from Harmonies Poétiques et Religieuses: 10 pieces for piano


03.39 Bruckner, Anton: Symphony No. 4 in E flat major (Romantic) * Sinfonia Varsovia, PLPR


04.43 Wagner, Richard: Overture to Tannhauser S.442 * Yulianna Avdeeva (piano) PLPR


05.01 Mahler, Gustav: Kindertotenlieder * Zandra McMaster (mezzo soprano), Norwegian R.


05.27 Mozart, Wolfgang Amadeus: Clarinet Quintet in A major (K.581): Kimball Sykes (clarinet)


06.01 Holborne, Anthony: Muy linda, Pavan, Gallliard * The Canadian Brass, CACBC


06.05 Ockeghem, Johannes: De Profundis clamavi for 5 voices * BBC Singers, Bo Holten (cond.)


06.12 Alpaerts, Flor: Capriccio - Luim * Vlaams Radio Orkest , Michel Tabachnik (cond.) BEVRT


06.18 Bridge, Frank: Miniatures – No.8 Valse Russe for violin, cello and piano * Moshe Hammer


06.22 Glazunov, Alexander Konstantinovich: Concert waltz for orchestra No.2 in F major (Op.51)


06.31 Humperdinck, Engelbert: Dream Scene from 'Hänsel und Gretel' * Engelbert Humperdinck


06.39 Klami, Uuno: Symphonie enfantine (Op.17) (1928) * Finnish Radio Symphony Orchestra


06.55 Tekeliev, Alexander: Tempo di Waltz for children's chorus and piano * Bulgarian Nat.l Radio


 


 


Cuma  (27 Mart)


 


K. 19.55 naklen CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ


 


      Alexander Markov (keman), Saim Murat Cangal (viyola), Wojciech Rodek (şef)


      Henri Wieniawski: Keman Konçertosu No.2 Op.22 re minör


      Hector Berlioz: Harold İtalya'da Op.16


        2 nisan: Esin Talınlı /soprano, Ferda Yetişer /mezzo soprano, Caner Akın /tenor


 


 


C. 23.00 MAVİ NOTA * Cengiz Işılay


 


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Strauss, Johann jr. (1825-1899), arr. Schoenberg: Rosen aus dem Suden (Roses from the


     South) – waltz arr.Schoenberg for harmonium, piano and string quartet * Canadian Chamber


01.10 Hartmann, Johann Peter Emilius (1805-1900) arr. Gunther, P & Teuber, U: Blomstre som


     en rosengård (Blooming like a rose garden) * Fionian Chamber Choir, Alice Granum (dir.)


01.15 Nielsen, Carl (1865-1931) [arr.Dyrst]: Himlen mørkner stor og grum (The sky is vast and


     grim) * Fionian Chamber Choir, Alice Granum (director) DKDR


01.18 Bach, Johann Sebastian (1685-1750), orch. Webern, Anton (1883-1945): Fuga ricercata


     No.2 from Bach's 'Musikalischen Opfer' (BWV.1079) * Saarbrücken Radio Symphony Orch.


01.29 Stravinsky, Igor (1882-1971): Suite italienne for violin and piano (1925)


     Alena Baeva (violin), Giuzai Karieva (piano) PLPR


01.47 Strauss, Johann jr.: Wein, Weib und Gesang (Wine, Woman and Song) waltz * CACBC


01.57 Verdi, Giuseppe: Di Provenza il mar, il suol – from La Traviata, Act 2 * Georg Ots (baritone)


02.03 Schubert, Franz: "Death and the Maiden" - quartet arranged by Mahler for string orchestra


02.43 Weiss, Silvius Leopold: Suite in D minor * Konrad Junghänel (lute) DEWDR


03.01 Beethoven, Ludwig van: Concerto in D major Op.61 for violin and orch.a*Cristina Anghelescu


03.43 Bach, Johann Sebastian: Sonata no. 2 in A minor BWV.1003 for violin solo * ROROR


03.46 Mendelssohn, Felix: Symphony no. 4 in A major Op.90 (Italian) * Romanian Nat. Radio Orch.


04.14 Mendelssohn, Felix: Auf Flügen des Gesanges (On Wings of Song) (Op.34 no.2) * ESCAT


04.17 Liszt, Franz: Après une Lecture de Dante: Fantasia quasi Sonata  * Yuri Boukoff, BGBNR


04.33 Respighi, Ottorino: Rossiniana * West Australia Symphony Orchestra, Jorge Mester (cond.)


05.01 Szymanowski, Karol: Quartet for strings no.1 (Op.37) in C major * Silesian Quartet, PLPR


05.19 Handel, Georg Frideric: Tu del Ciel ministro eletto * Sabine Devieilhe (Bellezza, soprano)


05.25 Zelenka, Jan Dismas: Suite in F major * Les Ambassadeurs, Alexis Kossenko (director)


05.42 Debussy, Claude: Sonata for cello and piano in D minor * Henrik Brendstrup (cello) NONRK


05.54 Horovitz, Joseph: Music Hall Suite * The Slovene Brass Quintet, SIRTVS


06.05 Brahms, Johanns: Immer leiser wird mein Schlummer * Mark Pedrotti (baritone), CACBC


06.09 Buxtehude, Dietrich: Toccata for organ in F major (BuxWV.156) *Ludger Lohmann (organ)


06.17 Chopin, Fryderyk: Waltz for piano (Op.34 No.2) in A minor * Zoltán Kocsis (piano) HUMR


06.23 Gorecki, Henryk Mikolaj: Totus tuus (Op.60) * Jutland Chamber Choir; Mogens Dahl (dir.)


06.34 Strauss, Richard: Dance of the Seven Veils – from Salome (Op.54) * Sydney Symphony


06.44 Mozart, Wolfgang Amadeus: Exsultate, jubilate - motet K.165 for soprano and orchestra


 


Cumartesi  (28 Mart)


T. 22.05 ŞİMDİ TANGO ZAMANI * Murat Kazak


 


C. 23.00 CAZIN USTA SESLERİ * Aslı Avkıran


 


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Delius, Frederick (1862-1934) ed. Eric Fenby: La Calinda – concert version for orchestra


     from 'Koanga' * BBC Concert Orchestra, Stephen Cleobury (conductor) GBBBC


01.05 Strauss, Richard [1864-1949]: 5 Songs


     Elizabeth Watts (soprano), Gary Matthewman (piano) GBBBC


01.21 Abel, Carl Friedrich (1723-1787): Symphony in A major Op,10 No.6


     La Stagione Frankfurt, Michael Schneider (conductor) DEWDR


01.33 Purcell, Henry (1659-1695): Sonata No.9 for 2 violins and continuo in F major (Z.810)


     'Golden' (1697) * Simon Standage (violin), Ensemble Il Tempo: Agata Sapiecha (violin)


01.41 Respighi, Ottorino (1879-1936): Il Tramonto – poemetto lirico * Andrea Trebnik (soprano),


     Borromeo String Quartet: Nicholas Kitchen & Ruggero Allifranchini (violins), Hsin-Yun Haeng (viola)


01.56 Geminiani, Francesco: Concerto Grosso No.3 in B minor *Barbara Jane Gilbey, Peter Edwards


02.04 Rózycki, Ludomir: Symphonic Poem: Mona Lisa Gioconda (Op.31) * Nat. Polish R. Symphony


02.15 Schubert, Franz: 4 Impromptus D.899, Op.90 for piano * Sebastian Knauer (piano) PLPR


02.39 Telemann, Georg Philipp: Grand Motet 'Deus judicium tuum regi da' (Psalm 71) for 5 voices


03.01 Britten, Benjamin: Young Apollo Op.16 for piano, string quartet & string orchestra * GBBBC


03.09 Berkeley, Lennox: Serenade Op.12 for string orchestra * Camerata Ireland, Barry Douglas


03.23 Rainier, Priaulx: Movement for strings * Camerata Ireland, Barry Douglas (cond.) GBBBC


03.31 Britten, Benjamin: Variations on a theme of Frank Bridge Op.10 for string orch. * GBBBC


04.01 Beethoven, Ludwig van: Piano Concerto No.3 in C minor (Op.37) * Christian Zacharias /piano


04.35 Schumann, Robert: Piano Quartet in E flat major (Op.47)*Alexander Melnikov (piano) NONRK


05.03 Gorczycki, Grzegorz Gerwazy: Nunc dimittis * Olga Pasiecznik (soprano), Piotr Lykowski,PLPR


05.07 Dvořák, Antonín: Slavonic dance (Op.46 No.2) (B.171) in E minor * Ivan Peev (violin); BGBNR


05.11 Bach, Carl Philipp Emanuel: Flute Sonata in G major (Wq.133/H.564), 'Hamburger Sonata'


05.19 Fasch, Johann Friedrich: Lute Concerto in D minor * Konrad Junghänel (lute), DEWDR


05.34 Tchaikovsky, Pyotr Il'yich: Melody for violin and piano (Op.42) * Hyun-Mi Kim (violin), KRKBS


05.38 Bersa, Blagoje: Idila (Op.25b) (1902) * Croatian Radio Symphony Orchestra, Mladen Tarbuk


05.45 Josquin des Prez: Chanson: Ma bouche rit * Banchieri Singers, Dénes Szabó (cond.) HUMR


05.50 Saint-Saëns, Camille: Introduction and rondo capriccioso for violin and orchestra (Op.28)


06.01 Delius, Frederick: La Calinda – concert version for orchestra from 'Koanga' * BBC Concert


06.05 Strauss, Richard: 5 Songs * Elizabeth Watts (soprano), Gary Matthewman (piano) GBBBC


06.21 Abel, Carl Friedrich: Symphony in A major Op,10 No.6 * La Stagione Frankfurt, DEWDR


06.33 Purcell, Henry: Sonata No.9 for 2 violins and continuo in F major (Z.810) 'Golden' (1697)


06.41 Respighi, Ottorino: Il Tramonto – poemetto lirico * Andrea Trebnik (soprano), Borromeo


06.56 Geminiani, Francesco: Concerto Grosso No.3 in B minor *Barbara Jane Gilbey, Peter Edwards


 


 Pazar  (29 Mart)


 


R. 17.05 ROCK EFSANELERİ * Bora Çetin


 


      Toto'nun yeni albümü Toto XIV'den seçkiler (20.3.2015)


 


C. 23.00 SENKOP * Bahar Dingil


 


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Abel, Carl Friedrich (1723-1787): Symphony in E (Op.10 No.1)


     La Stagione Frankfurt, Michael Schneider (conductor) DEWDR


01.12 Kodály, Zoltán (1882-1967): 4 Madrigals for women's chorus: Chi vuol veder; Fior Scoloriti;


     Chi d'amor sente; Fuor de la bella caiba * Jutland Chamber Choir, Mogens Dahl (director) DKDR


01.24 Haydn, Joseph (1732-1809): Sonata in G minor (H.16.44) * Petras Geniušas (piano) LTLR


01.35 Schipizky, Frederick (b. 1952): Elegy for solo harp (1980) * Rita Costanzi (harp) CACBC


01.42 Shostakovich, Dmitry (1906-1975): Festive Overture (Op.96)


     Edmonton Symphony Orchestra, Uri Mayer (conductor) CACBC


01.48 Sibelius, Jean [1865-1957]: Rakastava (The lover) Op.14, arr. for mixed chorus


     Ars Nova Copenhagen, Paul Hillier (director) DKDR


01.55 Elgar, Edward: Serenade for Strings (Op.20) * Royal Academy Soloists, Clio Gould (director)


02.06 Brahms, Johannes: Trio for horn, violin and piano in E flat major (Op.40) * Martin Hackleman


02.35 Mozart, Wolfgang Amadeus: Piano Concerto No.23 in A major (K.488)*Joanna MacGregor


03.01 Bach, Johann Sebastian: Immortal Bach * Slovenian Chamber Chorus, Kaspars Putnins /cond.


03.06 Sandström, Sven-David: Laudamus te * Slovenian Chamber Chorus, Kaspars Putnins (cond.)


03.15 Bach, Johann Sebastian: Komm, Jesu, komm * Slovenian Chamber Chorus, Kaspars Putnins


03.23 Pärt, Arvo: Magnificat * Slovenian Chamber Chorus, Kaspars Putnins (conductor) SIRTVS


03.30 Pärt, Arvo: Doppo la vittoria * Slovenian Chamber Chorus, Kaspars Putnins (cond.) SIRTVS


03.40 Gubaidulina, Sofiya: Canticle of the Sun, for cello, chamber chorus, percussion and celesta


04.24 Beethoven, Ludwig van: Quartet for strings in E flat major (Op.74) 'Harp' * Oslo Quartet


05.01 Bizet, Georges: Symphony in C major * Norwegian Radio Orchestra, Othmar Maga (cond.)


05.36 La Rue, Pierre de: Missa Sancto Job (complete) * Orlando Consort (voices only) ATORF


06.12 Jiranek, Frantisek: Sinfonia in F major * Collegium Marianum, CZCR


06.21 Smetana, Bedrich. 2 Dances from "Czech Dances, Book II" * Karel Vrtiska (piano) SKRTVS


06.30 Rimsky-Korsakov, Nikolai: The Three Wonders from The tale of Tsar Saltan – suite (Op.57)


06.38 Beethoven, Ludwig van: 7 Variations on 'Bei Männern, welche Liebe fühlen' for cello&piano


06.48 Berlioz, Hector: Overture to Les francs-juges (Op. 3) * BBC National Orchestra of Wales


 


 


 


Pazartesi  (30 Mart)


 


X. 22.05 KISA DEVRE * Nur Savaşçı


 


C. 23.00 DALGA SESLERİ * Banu Kunt Işık


 


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Walton, William (1902-1983): Johannesburg Festival Overture


     Stavanger Symphony Orchestra, David Atherton (conductor) NONRK


01.09 Parry, Sir Charles Hubert Hastings [1848-1918]: Lord, let me know mine end (no.6 from


     Songs of farewell for mixed voices) * Gabrieli Consort, Paul McCreesh (director) PLPR


01.20 Haydn, (Franz) Joseph (1732-1809): String Quartet in B minor, No.31 (Hob:lll:37)


     Guillaume Sutre & Luc-Marie Aguera (violins), Miguel da Silva (viola), Yovan Markovitch (cello)


01.38 Strauss, Richard (1864-1949). Lieder: Das Rosenband (Op.36 No.1); Gluckes genug


     (Op.37 No.1); Standchen (Op.17 No.2); Ein Obdach gegen Strum und Regen (Op.46 No.1)


01.57 Corelli, Arcangelo (1653-1713): Sonate da Chiesa in D major (Op.1 No.12)


     London Baroque, DEWDR


02.03 Brahms, Johannes: Schicksalslied (Song of destiny) for chorus and orchestar (Op.54)


02.19 Abel, Carl Friederich: Pieces for viola da gamba * Rainier Zipperling (viola da gamba)


02.35 Bach, Johann Sebastian: Cantata no.35 (BWV.35) 'Geist und Seele wird verwirret'


03.01 Beethoven, Ludwig van: Concerto no. 2 in B flat major Op.19 for piano and orchestra;


03.30 Field, John. 1. Aria; 2. Nocturne & Chanson * Barry Douglas (piano & director) PLPR


03.39 Beethoven, Ludwig van: Concerto no. 1 in C major Op.15 for piano and orchestra;


04.13 Brahms, Johannes: 7 Fantasies Op.116 for piano; * Barry Douglas (piano) PLPR


04.18 Mozart, Wolfgang Amadeus: Symphony no. 41 in C major K.551 (Jupiter); * PLPR


04.50 Traditional arr Grainger, Percy: Irish Tune from County Derry (Danny Boy] * PLPR


04.54 Henderson, Ruth Watson: Come Holy Spirit – for SATB with organ accompaniment


05.01 Debussy, Claude: 12 Etudes pour piano * Aleksander Madzar (piano) ITRAI


05.44 Grechaninov, Alexandr Tikhonovich: 6 Motets (Op.155) for 4 part chorus and organ


06.03 Dukas, Paul: Fanfare pour précèder la Péri * Royal Academy of Music Brass Soloists


06.05 Bartók, Béla: Rhapsody No.1, for cello and piano * Miklós Perényi (cello), Lóránt Szücs


06.16 Schmelzer, Johann Heinrich: Lamento sopra la morte Ferdinandi III for 2 violins, viola


06.27 Sauguet, Henri: La Nuit (1929) * CBC Vancouver Orchestra, Daniel Swift (conductor)


06.40 Schoenberg, Arnold: Schenk mir deinen Goldenen Kamm - No.2 from 4 lieder (Op.2)


06.44 Mozart, Wolfgang Amadeus: String Quartet No. 4 in C, K. 157 * Harmonie Universelle


 


 


 


Salı  (31 Mart)


X. 22.05 DÜNYADAN YEREL SESLER * Onur Metinel


C. 23.00 BAŞKA YOLLAR * Ziya Celâyiroğlu


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Kunzen, Friedrich (1761-1817): Overture to the play 'Husitterne' (The Hussites)


     Danish Radio Concert Orchestra, Peter Marschik (Conductor) DKDR


01.08 Dvorak, Antonin (1841-1904): 4 Romantic pieces Op.75 for violin and piano


     Elena Urioste (Violin), Zhang Zuo (Piano) GBBBC


01.22 Telemann, Georg Philipp (1681-1767): Concerto for Trumpet & Orchestra in D major


     Friedemann Immer (Trumpet), Musica Antiqua Koln, Reinhard Goebel (Director) DEWDR


01.30 Poulenc, Francis (1899-1963): 7 chansons, for mixed choir a cappella (1936)


     Swedish Radio Choir (Choir), Par Fridberg (Conductor) SESR


01.43 Scott, Cyril (1879-1970): Lotus Land (Op.47 No.1) * Cristina Ortiz (Piano) DKDR


01.48 Brahms, Johannes (1833-1897): Waltz No.11 in B minor & Waltz No.12 in E major


     (arranged for chamber orchestra) – from the Waltzes for two pianos (Op.39) * CHRSI


01.52 Mozart, Wolfgang Amadeus: Symphony No.34 in C major (K.338) * Bergen Philharmonic


02.19 Bach, Johann Sebastian: Violin Concerto in A minor, (BWV.1041) * Midori Seiler (Violin)


02.33 Saint-Saens, Camille: Sonata for oboe and piano (Op.166) in D major * Roger Cole (Oboe)


02.45 Brahms, Johannes: Tragic overture (Op.81) * Royal Concertgebouw Orch., NLNPO


03.01 Mendelssohn, Felix: Quartet no. 6 in F minor Op.80 for strings * Emerson Quartet, PLPR


03.28 Schubert, Franz: Quartet No.14 in D minor 'Death and the Maiden' (D.810)*Emerson Quartet


04.08 Beethoven, Ludwig van: Quartet for strings in F major 'Rasumovsky' (Op.59 No.1) * PLPR


04.47 Haydn, Joseph: Poco adagio, Movt no. 3, from 'String Quartet in G minor, op. 20/3 * PLPR


04.55 Schubert, Franz: Wer sich der Einsamkeit ergibit (D.478) from Three Songs of the Harpist


05.01 Grieg, Edvard: From 4 Psalms for baritone and mixed voices (Op.74)*Norwegian Soloists


05.15 Jarnefelt, Armas: Korsholma - Symphonic Poem * Finnish Radio Symphony Orch., CDFT


05.32 Schubert, Franz: Piano Sonata No.20 in A major (D.959) * Annie Fischer (piano) CASRC


06.05 Dvorak, Antonin: Slavonic Dance in E minor, Op. 72 no.2 * BBC Symphony Orchestra


06.12 Debussy, Claude: Pour le piano * Charles Richard-Hamelin (Piano) CASRC


06.25 Stravinsky, Igor: Feux d'artifice * Rotterdam Philharmonic Orchestra, Valery Gergiev


06.29 Glinka, Mikhail Ivanovich: Overture in D major * Bratislava Slovak Radio Symphony Orch.


06.36 Anonymous (): Gorzkie zale – Planctus de Passione for 2 sopranos, strings and continuo


06.43 Schumann, Robert: Abegg variations Op.1 for piano * Annika Treutler (Piano) CASRC


06.51 Albicastro, Henricus: Concerto a 4 (Op.7 No.2) * Ensemble 415, Chiara Banchini (Violin)


 


 


 


Çarşamba  (1 Nisan)


 


K.. 20.00 İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERLERİNDEN * Mehmet Sungur


 


      Maxim Vengerov (keman, şef), Naci Özgüç (şef) İDSO 13.3.2014 konseri


      Tchaikovsky'nin Re Majör Keman Konçertosu + Berlioz'un Fantastik Senfonisi


 


C. 23.00 21. YÜZYILDA CAZ * Levent Karakardeş


 


H. 24.00 GECE VE MÜZİK  (dönüşümlü)


 


K. 01:00 eşanlı KLÂSİK GECE KUŞAĞI * BBC Radyo 3 konser kayıtları


 


01.01 Vilec, Michal [1902-1979]: Na rozhl'adni (z cyklu 'Letné zápisky') (On the Watchtower


     (from the cycle 'Summer Pictures')) * Ivica Gabrisova -Encingerova (flute) SKSR


01.05 Debussy, Claude (1862-1918): Prélude à l'après-midi d'un faune


     BBC Philharmonic, Jan-Pascal Tortelier (conductor) GBBBC


01.15 Marini, Biagio [1594-1663]: Violin Sonata no 4 (Op. 8)


     Davide Monti (violin), Maria Cleary (Arpa Doppia) PLPR


01.26 Raff, Joachim (1822-1882): La Fileuse (Op.157 No.2) * Dennis Hennig (piano) AUABC


01.30 Liszt, Franz (1811-1886): Tasso, S.96 (symphonic poem)


     Lithuanian National Symphony Orchestra, Juozas Domarkas (conductor) LTLR


01.51 Handel, Georg Friedrich (1685-1759): Concerto Grosso in F major (Op.6 No.9)


     Estonian Radio Chamber Orchestra, Paul Mägi (conductor) EEER


02.08 Strauss, Richard: Ständchen (Op.17 No.2) *Ailish Tynan (soprano), Simon Lepper (piano)


02.11 Strauss, Richard: No.2 Cacilie from 4 Lieder (Op.27) *Christianne Stotijn (soprano)GBBBC


02.13 Mozart, Wolfgang Amadeus: Fantasia for piano in C minor (K.475)*Juho Pohjonen (piano)


02.26 Kuula, Toivo: Sorrow for cello and orchestra (Op.2 No.2) * Arto Noras (cello), FIYLE


02.32 Beethoven, Ludwig van: Quartet in F major Op.135 for strings * Oslo Quartet, NONRK


03.02 Caldara, Antonio: Laboravi in gemitu meo - motet * Martina Belli (contralto) PLPR


03.04 Caldara, Antonio (c.1670-c.1736): Morte e sepoltura di Cristo - Oratorio (Part 1) * PLPR


     Maria Maddalena ..... Maria Grazia Schiavo (soprano), Maria di Giacobbe ..... Monica Piccinini


     (soprano),Giuseppe d'Arimatea ...... Martina Belli (contralto), Nicodemo ..... Carlo Allemano


     (tenor), Centurione ...... Ugo Guagliardo (bass), Europa Galante , Fabio Biondi (director/violin)


04.05 Caldara, Antonio: Transfige, dulcissime Jesu - motet * Carlo Allemano (tenor)


04.08 Vivaldi, Antonio: Sonata Santo Sepolcro (Rv.130) * Europa Galante, Fabio Biondi (director)


04.12 Caldara, Antonio (c.1670-c.1736): Morte e sepoltura di Cristo - Oratorio (Part 2) * PLPR


05.05 Mendelssohn, Felix: Sonata for cello and piano No.1 in B flat major (Op.45) * LVLR


05.28 Schumann, Robert: Concerto for Violin and Orchestra in D minor (Op.posthumous)*NONRK


06.00 Debussy, Claude: La plus que lente * Roger Woodward (piano) AUABC


06.05 Bortnyansky, Dmitri: Hymn of the Cherubim No.7 "The Lord is King" * Platon Maiborada


06.09 Khachaturian, Aram Ilyich: Adagio of Spartacus and Phrygia from the ballet 'Spartacus'


06.19 Bach, Johann Sebastian: Fugue in G minor (BWV.1000) * Konrad Junghänel (lute) DEWDR


06.25 Merikanto, Oscar: Improvisation (Op.76 No.3) * Eero Heinonen (piano) FIYLE


06.32 Telemann, Georg Philipp: Sabbato' (TWV42:g3) – from 'Pyrmonter Kurwoche' * GBBBC


06.40 Frumerie, Gunnar de: Pastoral Suite (Op.13b) * Kathleen Rudolph (flute), CBC Vancouver


06.53 Wieniawski, Henryk: Polonaise No.1 in D major (Op.4) * Reka Szilvay (violin) FIYLE

TRT RADYO 3


İstanbul  88.2 fm
Ankara  91.2 fm
İzmir  88.0 fm
Bursa 96.7 fm
Antalya 91.6 fm
Adana 89.2 fm

Tüm frekanslar:
Telegün s. 391  (TRT TV teleteks)

İlçelere göre frekans erişimleri:
http://www.trt.net.tr/Frekanslar/RDFrekans.aspx

Uydu:
Türksat 4A Batı 11958 V 27500 5/6
Türksat 3A Do
ğu 11096 H 30000 5/6


Anahtar:
B.blues, C.caz, H.hafif, K.klâsik, L.lâtin, M.müzikal,sinema, N.nostalji, O.opera,bale, P.pop, R.rock, S.soul, T.tango, X.karı
şık

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018