Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 56 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cazın Bakülü prensesi Antalya'da - 12.11.2007Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) ve Kadir Dursun Prodüksiyon işbirliğiyle 16-30 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Antalya Piyano Festivali, dünyaca ünlü piyanistleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Fazıl Say’ın sanat yönetmenliğini üstlendiği festivalde, doğu-batı ezgilerini ustaca kullandığı müziğiyle, kendisini izleyenleri derinden etkileyerek, şiirsel bir yolculuğa çıkaran Aziza Mustafa Zadeh’in 24 Kasımda konser vereceği bildirildi.

Aziza Mustafa Zadeh kimdir? 

Mugam olarak bilinen geleneksel Azerbaycan müziği ile caz müziğinin karışımından yarattığı sentezle tanınan piyanist ve besteci Vagif Mustafa Zadeh ile opera şarkıcılığı eğitimi alan Eliza Mustafa Zadeh’in kızları olan Aziza Mustafa Zadeh, "Cazın Bakülü Prensesi" olarak biliniyor. Aziza Mustafa Zadeh, Sony Records’dan çıkardığı ilk albümünden beri eleştirmenlerce Keith Jarrett, Bill Evans, ve Chick Corea gibi büyük sanatçılarla karşılaştırıldı. Zadeh, son derece gelişkin ritim duygusu, Bach’ın klavye eserlerinin etkileri ve romantik ögeleri de içeren besteleriyle büyük başarı kazandı.

Avrupa’da birçok ödül alan Zadeh, bütün konserlerine annesi ile birlikte gidiyor.  
 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019