Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Opera-baleyi özelleştirmekten söz eden Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'a sanatçılar sert tepki gösterdi - 13.11.2007Dünyada sanatçılar daha iyi çalışma koşulları sağlanması için greve giderken Türkiye'deki tiyatro ve opera-bale sanatçıları özelleştirme sinyallerinin sancısını yaşıyor. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın devlet tiyatro ve operasının özelleşebileceğinin sinyallerini vermesi üzerine sanatçılar, tiyatro, opera, bale gibi sahne sanatlarının devletin desteği olmadan ayakta kalamayacağını söyleyerek, "Bütün dünyada devlet desteği var" dediler.

Milliyet gazetesine verdiği röportajda, "Devletin sanatı korumak adına 50 yıl önce bu sanat kurumlarını kurması ihtiyaçtı. Bugün öyle bir ihtiyaç var mı acaba? Bunlar gönüllü kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere devredilemez mi? Bakanlık olarak bunları desteklesek daha iyi olmaz mı? Bunları sorguluyorum" demişti.

Bakan Günay'a tepki gösteren Ayten Gökçer, "Devletin desteği olmadan tiyatro da opera-bale de ayakta duramaz" dedi. Can Gürzap "Devlet desteğini yok ederseniz tiyatro zarar görür. Çünkü bazı özel tiyatroların oynayamayacağı büyük prodüksiyonları seyirciye sunamazsınız" diye konuştu. TOBAV Başkanı Tamer Levent ise yerel yönetimlere devredilen tiyatro ya da diğer sanat kurumlarının siyasi baskı altında kalacağını söyledi.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019