Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Acrassicauda'ya Bir Şans Tanı! - 20.11.2007Lennon'un "Give Peace A Chance" / "Barışa Bir Şans Tanı" parçası din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin hala bütün dünya barışseverlerinin dilinde ve şimdi bunu İstanbul'da somutlaştırma zamanı. 2001 yılından itibaren Bağdat'ta birlikte çalmaya başlayan 5 genç müzisyenin kimlikleri Irak'ın çok kültürlülüğünü yansıtır nitelikte. Grup mensupları arasında Sünni, Şii, Türkmen, Hıristiyan kökenliler var.

Haklarında bir uzun metraj belgesel yapılmış olmasına rağmen, güvenlik nedeniyle Bağdat'ta topu topu 6, Suriye'de 2, Ürdün'de 1 canlı konser verebildi. grubun tarihçesi aslında bir savaştan, ölüm tehditlerinden kaçış ve hayatta kalabilme macerası. 2003 yılında savaşın başlamasıyla ilk olarak vokalist Waleed ülke dışına kaçıyor. Irak'ta savaş ağalarının ve radikal dinci akımların ölüm tehditlerine maruz kalan ve çalıştıkları studyoları bombalanan diğer Acrassicauda (Akrasikauda) üyeleri Firas, Tony, Marwan ve Faisal ise çareyi 2005 yılında Ürdün üzerinden Suriye'ye birlikte kaçmakta buluyorlar. Suriye'de hem maddi, hem de uluslararası mülteci hukuku dolayısıyla uzun bir süre barınamayacaklarını anlıyorlar. Müzik aletlerini satan grup üyeleri, Amerikalı, Kanadalı rockçıların ve film camiasının internet üzerinden başlattıkları kampanyanın da desteğiyle soluğu Türkiye’de alıyor.

Elde edilecek gelirin grup üyelerine bırakılacağı konserde Acrassicauda'yı da canlı izleyebileceğimiz gibi İstanbul'lu rock grupları ve müzisyenler de sahne alacak. Bu konser ayrıca, savaş çığlıklarının yükseldiği bugünlerde, savaşa karşı müzikle verilen bir cevap olacak!
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019