Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 44 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say’ın parmakları çizgi filmde - 22.11.2007Çizgi filmin ana karakteri kurda, müziği ve parmaklarıyla hayat veren Fazıl Say, filmi Japonya turnesinde izledi ve çok beğendi.

İstanbul’da bulunan İmaj stüdyolarında çekimleri geçen yıl 8 kamerayla gerçekleştirilen filmde özel efekt uygulanan Fazıl Say’ın parmaklarına, bilgisayar yardımıyla kurdun patisi görünümü verilmiş, Say’ın piyanodaki parmak hareketleri çizgi filme birebir aktarılmıştı. Çizgi filmin ana karakteri kurda, müziği ve parmaklarıyla hayat veren Fazıl Say, filmi geçen ayki Japonya turnesinde izledi ve çok beğendi.

Japonya ve Avrupa’da vizyona giren çizgi film ile çocuklara klasik müzik sevgisinin aşılanması hedefleniyor. 2008 başında Türkiye’de de gösterime girmesi beklenen Piyanist Wolfie, 2007 Venedik Kısa Film Yarışması’nda da büyük ilgi gördü.

Film öncesi ünlü virtüözün evine kapanarak çizgi film için beste yaptığını belirten menajeri Kadir Dursun, “Filmdeki kurt, başrol oyuncusu. Çizgi film bir kurt ile ormandaki diğer hayvanların yaşantılarını müzikal dille anlatıyor. Fazıl Say, geceler boyu çalışıp bu filme özel beste yapmıştı. Müziğin Japonya'da beğenilmesi, bizi mutlu etti” dedi.
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019