Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1678
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler

 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Türk müzik eğitimin üç önemli eğitimcisi düzenlenen bir toplantıyla anılacak... - 14.03.2017Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, 17 Mart 2017 cuma günü saat: 15.00'da ABİÜ Kültür Merkezi Mavi Solan'da düzenleyeceği bir toplantıyla, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik ASD'da hizmet vermiş olan ve şimdi aramızda olmayan Prof. Dr. Raif Gülcan, Prof. Dr. Selahattin Görsev ve Yrd. Doç. Dr. Sefai Acay için bir anma toplantısı düzenliyor.

Prof. Dr. Raif Gülcan yaş haddinden dolayı AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nden emekli olduktan kısa bir süre sonra 11. Kasım. 2009 tarihnde 68 yaşında tedavi görmekte olduğu AİBÜ Tıp Fakültesi hastanesinde vefat etmişti. Prof. Raif Gülcan, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölüm Başkanlığı, Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Prof. Dr. Selahattin Görsev, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada  7. Ocak. 2012 tarihinde tedavi görmekte olduğu Hacettepe Üniversitesi Hacettep Tıp Fakültesi hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Yrd. Doç. Dr. Sefai Acay, kurucusu olduğu Konya Selçuk Üniversitesi Meram Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'ndan emekli olduktan sonra uzun yıllar AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü'nde eğitimciliğe devam etti. Bu arada çocuk şarkıları besteciliği ve bu alanda yaptığı eğitim müziği çalışmalarına devam ederek çok sayıda yayın çıkardı. Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'nin danışma kurulu üyeasi de olan Yrd. Doç. Dr. Sefai Acay 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) "Yılın Genç Bestecisi" ödülünün seçilire kurulu üyeliğini yaptı. Yrd. Doç. Dr. Sefai Acay hiç beklenmedik bir şekilde, geçirdiği bir kalp krizi sonucu 20 Eylül 2016 sabahı Anamur'da  vefat etti.

Bu üç değerli müzik adamı ve eğitimcisi için gerçekleştirilecek olan anma toplantısı 17. Mart. 2017 Cuma günü Saat: 15.00'de AİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salonda yapılacak.


Prof. Dr. Raif Gülcan

Sefai Acay'ı anar ve ödüllendirirken...     

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017