Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1693
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik dünyamıza yeni bir topluluk daha katıldı: Alaturka Trio - 26.03.2017Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Piyanist Alper Akgül'ün piyano için orijinal ne yapabiliz arayışını Yrd. Doç. Dr. Kemençeci Merve Eken Küçükaksoy ile paylaşması üzerine oluşan ve sonra solist olarak Okutman Eylem Atılgan Derçin'in de katılmasıyla "trio" olarak şekil bulan topluluk, ilk konserine hazırlanıyor.

"Alaturka Trio" adını alan ve Geleneksel Klasik Türk Sanat Müziği'nin anıtsal ve modern bestecilerinden Neveser Kökdeş'in eserlerinden de ilham bulan topluluk, müziğimizde İncesaz örneği denenmiş bir yapıdan ziyade, geleneksele önem veren, piyano müziğine uygun Geleneksel Türk Müziği makamlarından seçilmiş ama bir o kadar da modern ve krieatif-naif eserlerden oluşan orijinal bir üslupla sahne almayı amaçlarken, repertuarını bu yolda şekillendiren topluluğun ilk konseri 12 Nisan 2017 Çarşamba günü saat: 20.00'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Daha sonra İstanbul'da da konser verecek olan topluluğun çalışmaları konserlerle devam edecek.

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) Seçiciler Kurulu üyeleri olan  Yrd. Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy  ile Okutman Eylem Derçin'e ve bu topluluğun fikir babası olan Öğretim Görevlisi Piyanist Alper Akgül'e bu ilk konserlerinde başarılar, bol akşılar diliyoruz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018