Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik dünyamıza yeni bir topluluk daha katıldı: Alaturka Trio - 26.03.2017Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Piyanist Alper Akgül'ün piyano için orijinal ne yapabiliz arayışını Yrd. Doç. Dr. Kemençeci Merve Eken Küçükaksoy ile paylaşması üzerine oluşan ve sonra solist olarak Okutman Eylem Atılgan Derçin'in de katılmasıyla "trio" olarak şekil bulan topluluk, ilk konserine hazırlanıyor.

"Alaturka Trio" adını alan ve Geleneksel Klasik Türk Sanat Müziği'nin anıtsal ve modern bestecilerinden Neveser Kökdeş'in eserlerinden de ilham bulan topluluk, müziğimizde İncesaz örneği denenmiş bir yapıdan ziyade, geleneksele önem veren, piyano müziğine uygun Geleneksel Türk Müziği makamlarından seçilmiş ama bir o kadar da modern ve krieatif-naif eserlerden oluşan orijinal bir üslupla sahne almayı amaçlarken, repertuarını bu yolda şekillendiren topluluğun ilk konseri 12 Nisan 2017 Çarşamba günü saat: 20.00'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Daha sonra İstanbul'da da konser verecek olan topluluğun çalışmaları konserlerle devam edecek.

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) Seçiciler Kurulu üyeleri olan  Yrd. Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy  ile Okutman Eylem Derçin'e ve bu topluluğun fikir babası olan Öğretim Görevlisi Piyanist Alper Akgül'e bu ilk konserlerinde başarılar, bol akşılar diliyoruz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017