Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 11 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve Turizm Bakanlığı toplantısında yapılan ilginç açıklama! - 10.05.2017Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı ya da teşkilat kuruluşu olan sanat kurumlarının, 2005 yılından bu yana yeniden düzenlemesi, bakanlığa bağlı sanat kurumlarının özerk yapılarının  gözden geçirilmesi ve bu yolda yeni bir yapılanmaya gidilmesi hususunda süre gelen çalışmalar ve sonrasında kısa adı TÜSAK olan Türkiye Sanat Kurumu ve Sanatın Desteklenmesi yasası çalışmaları gündemi uzun süre meşgul etmiş, bu nedenle kurum çalışanları ile bakanlık yetkilileri karşı karşı kalmışlardı.

Sanat kurumlarından sorumlu müsteşar yardımcısı Nihat Gül tarafından, sanat kurumları sanatçılarının ve diğer çalışanlarının katıldığı toplantılar düzenlendi. Seminer çalışmaları yapıldı ve birden bire TÜSAK gündemden düşüverdi.

Mart 2017 ayında yapılan III. Milli Kültür Şurası'nda sanat kurumları içinde önemli bir yeri olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün idari anlamda beş yıl içinde özelleştirilmesi kararı verilirker, Devlet Opera ve Balesi gibi kurumlarında bu idari özelleştirmeden nasibini alacağı da ortaya çıktı.

Tüm bu olan bitenden sonra posta kutumuza kulislerden düşen önemli bir duyumu siz değerli okurlarımızla paylaşalım istedik:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, birkaç gün önce bakanlıkta bazı bakanlık bürokratlarının katılımı ile yaptığı bir toplantıda "sanat kurumlarının, özellikle Devlet Tiyatrosu ve Devlet Opera Balesi ile orkestraların kapatılmasının hiç bir zaman bakanlık gündeminde olmadığı, bu kurumların kapatılacağı yolundaki açıklamaların, verimsiz çalıştıkları için bakanlık tarafından görevden alınan kimi kurum üst düzey yetkililerinin çıkardığı asılsız söylentilerdir" dediği kaydediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017