Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 10 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik grubu Redd'den 19 Mayıs yasağına tepki: Teslim olmayacağız - 19.05.201719 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan ‘Gençlik Festivali’nin Valilik kararıyla “Provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği” iddiasıyla yasaklanmasına sahne alacak müzik grubu Redd'den tepki geldi.

Beşiktaş Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan ‘Gençlik Festivali’nin Valilik kararıyla “Provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği” iddiasıyla yasaklanmasına sahne alacak müzik grupları tepki gösterirken, Redd bir açıklama yaptı.

Gençlik ve Spor Bayramı'nda sahne alacak müzik gruplarından Redd, güvenlik gerekçesiyle iptalinin inandırıcı olmadığını kaydetti. Geçen hafta Yenikapı'da düzenlenen Etnospor Festivali'nin gerçekleştirildiğine atıfta bulunan grup, sosyal medyadan duyurduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizim de sahne alacağımız, konserler dahil tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Gençlik Festivali valilik tarafından iptal edilmiştir.

AKP tüm etkinlik ve toplanmalara insan kalabalıklarını ücretsiz taşırken, geçtiğimiz hafta Yenikapı'da Etnospor Festivali düzenlerken konu 19 Mayıs olunca güvenlik gerekçesiyle festival iptali inandırıcı olamaz.

İlerlemeye, gençliğe, cumhuriyete, kendileri gibi düşünmeyen her kalabalığa korku ve şüphe ile yaklaşan bu yaklaşımlara teslim olmayacağız.

Yaranmaya çalıştıkları kişinin bir aferini için akıl, vicdan ve eşitlikten uzak bu kararı alanlar binlerce gencin gülüşünü, eğlencesini, emeklerini çalmıştır.

Müzik, eğlence, ilerleme, gençlik, cumhuriyet, laiklik, hukuk gibi ideal normlarda görmek ve anlamak istemediğimiz değerlerin üzerini örtemeyeceksiniz.

Bu ülke bu zihniyete teslim olmayacak.

Redd"

Grup sosyal medya hesbaından; "Tüm yasakları kaldıracağız, yeter ki susmayalım, sadece sosyal medyadan tepki göstermeyelim, bana mı kaldı memleketi kurtarmak demeyelim" şeklinde bir mesaj paylaştı

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017