Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1693
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 12 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik grubu Redd'den 19 Mayıs yasağına tepki: Teslim olmayacağız - 19.05.201719 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan ‘Gençlik Festivali’nin Valilik kararıyla “Provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği” iddiasıyla yasaklanmasına sahne alacak müzik grubu Redd'den tepki geldi.

Beşiktaş Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan ‘Gençlik Festivali’nin Valilik kararıyla “Provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği” iddiasıyla yasaklanmasına sahne alacak müzik grupları tepki gösterirken, Redd bir açıklama yaptı.

Gençlik ve Spor Bayramı'nda sahne alacak müzik gruplarından Redd, güvenlik gerekçesiyle iptalinin inandırıcı olmadığını kaydetti. Geçen hafta Yenikapı'da düzenlenen Etnospor Festivali'nin gerçekleştirildiğine atıfta bulunan grup, sosyal medyadan duyurduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizim de sahne alacağımız, konserler dahil tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Gençlik Festivali valilik tarafından iptal edilmiştir.

AKP tüm etkinlik ve toplanmalara insan kalabalıklarını ücretsiz taşırken, geçtiğimiz hafta Yenikapı'da Etnospor Festivali düzenlerken konu 19 Mayıs olunca güvenlik gerekçesiyle festival iptali inandırıcı olamaz.

İlerlemeye, gençliğe, cumhuriyete, kendileri gibi düşünmeyen her kalabalığa korku ve şüphe ile yaklaşan bu yaklaşımlara teslim olmayacağız.

Yaranmaya çalıştıkları kişinin bir aferini için akıl, vicdan ve eşitlikten uzak bu kararı alanlar binlerce gencin gülüşünü, eğlencesini, emeklerini çalmıştır.

Müzik, eğlence, ilerleme, gençlik, cumhuriyet, laiklik, hukuk gibi ideal normlarda görmek ve anlamak istemediğimiz değerlerin üzerini örtemeyeceksiniz.

Bu ülke bu zihniyete teslim olmayacak.

Redd"

Grup sosyal medya hesbaından; "Tüm yasakları kaldıracağız, yeter ki susmayalım, sadece sosyal medyadan tepki göstermeyelim, bana mı kaldı memleketi kurtarmak demeyelim" şeklinde bir mesaj paylaştı

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018