Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki gençler yeni bir kültürel eğitim projesine hazırlanıyor. - 08.09.2017Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hibe desteği ile Zafer Yümlü tarafından İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu'nda gerçekleştirilecek olan "Gençler, Müzikle El Ele" projesi, Eylül ayında başlayacak.

 

Uzun yıllardır ulusal ve uluslararası pek çok kültür ve eğitim projesi gerçekleştiren projenin koordinatörü Korno sanatçısı Zafer Yümlü; projenin amacının, İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu'nda eğitim gören 14 yaşındaki gençler için konserler, sanat workshopları, drama, sergi ve seminerlerden oluşan bir kültür-sanat etkinliği düzenleyerek gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında bilgilendirilmelerini ve kültürel farkındalıklarının arttırılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Gençlerin, birbirinden farklı ve renkli malzemeleri kullanarak sanat çalışmaları gerçekleştireceklerini, projenin sonunda okulda, bu çalışmaların yer alacağı bir sergi gerçekleştirileceğini ve okula bir piyano alınacağını belirten Yümlü, "Klasik Batı Müziği ve Tarihçesi", "Çoksesli Müziğin Tarihçesi" vb. konularda da seminerler verileceğini söyledi.

 

Dört ay sürecek olan ve 100 kişiye yönelik proje sayesinde gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında farkındalıkları artacak. Çokseslendirilmiş kültürel müzik zenginliği hakkında bilgi sahibi olacaklar ve müziğin, insan yaşamındaki önemini, olumlu katkılarını anlayacaklar. Projeye Akıneri Müzik Aletleri Tic. Ltd. Şti. de proje ortağı olarak destek verecek.

 

Proje, konusu gereği İzmir'de ve Türkiye'de Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇ-DES programı kapsamında desteklenen ilk proje olma özelliğini taşıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017