Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1694
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 60 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki gençler yeni bir kültürel eğitim projesine hazırlanıyor. - 08.09.2017Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hibe desteği ile Zafer Yümlü tarafından İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu'nda gerçekleştirilecek olan "Gençler, Müzikle El Ele" projesi, Eylül ayında başlayacak.

 

Uzun yıllardır ulusal ve uluslararası pek çok kültür ve eğitim projesi gerçekleştiren projenin koordinatörü Korno sanatçısı Zafer Yümlü; projenin amacının, İzmir / Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulu'nda eğitim gören 14 yaşındaki gençler için konserler, sanat workshopları, drama, sergi ve seminerlerden oluşan bir kültür-sanat etkinliği düzenleyerek gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında bilgilendirilmelerini ve kültürel farkındalıklarının arttırılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Gençlerin, birbirinden farklı ve renkli malzemeleri kullanarak sanat çalışmaları gerçekleştireceklerini, projenin sonunda okulda, bu çalışmaların yer alacağı bir sergi gerçekleştirileceğini ve okula bir piyano alınacağını belirten Yümlü, "Klasik Batı Müziği ve Tarihçesi", "Çoksesli Müziğin Tarihçesi" vb. konularda da seminerler verileceğini söyledi.

 

Dört ay sürecek olan ve 100 kişiye yönelik proje sayesinde gençlerin, klasik batı müziği ve çoksesli müzik hakkında farkındalıkları artacak. Çokseslendirilmiş kültürel müzik zenginliği hakkında bilgi sahibi olacaklar ve müziğin, insan yaşamındaki önemini, olumlu katkılarını anlayacaklar. Projeye Akıneri Müzik Aletleri Tic. Ltd. Şti. de proje ortağı olarak destek verecek.

 

Proje, konusu gereği İzmir'de ve Türkiye'de Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇ-DES programı kapsamında desteklenen ilk proje olma özelliğini taşıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018