Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1678
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

13. Amasya Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. - 30.09.2017Amasya Belediyesi ve TRT’nin ortaklaşa düzenlediği 13. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının finali yapıldı. Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapılan ve TRT Müzik Kanalından canlı olarak yayınlanan final gecesine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, protokol üyeleri ve müzikseverler katıldı.

Gecenin sunuculuğunu Yasemin Pamukçu yaparken,  Finale kalan on eseri TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Burcu Göktürk, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar seslendirdi. Final programının Jüri Başkanlığını Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaparken, Mehmet Yurdakul, Prof. Dr. A. Hakkı Turabi, Dr. Hüsamettin Olgun, Kutlu Payaslı, Mahmut Oğul, Sadun Aksüt, Ali Şenozan, Necip Gülses, Melihat Gülses ve Amasya Belediye Konservatuar Müdürü Muammer Palamut’dan oluşan jürseçiciler kurulunun değerlendirmeleri sonucunda 13. Altın Elma Beste Yarışması’nda birinciliği güftesi Hüseyin Balkancı, bestesi Erol Başara’ya ait olan ‘Hala Senin Aşkınla‘ adlı eser, ikinciliği bestesi Özdemir Hafızoğlu, güftesi Sema Geyve’ye ait ‘Rüzgârlara Karşı Durdum’, adlı eser, üçüncülüğü ise bestesi Aydın Tekindor, güftesi Arzu Kabukçu’ya ait ‘Göç Mevsimi Başlayınca İçimde ’ adlı eser elde etti.

Dereceye giren yarışmacıların ödülleri Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Garnizon Komutanı Zafer Uğur ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından verilirken, Amasya Valisi Dr. Osman Varol yarışmaya katılan tüm eserlerin sahiplerini tebrik ederek, böyle güzel bir etkinliğe imza attıkları için Amasya Belediyesine ve TRT yetkililerine teşekkür etti.

     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017