Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1701
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 11 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

13. Amasya Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. - 30.09.2017Amasya Belediyesi ve TRT’nin ortaklaşa düzenlediği 13. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının finali yapıldı. Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapılan ve TRT Müzik Kanalından canlı olarak yayınlanan final gecesine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, protokol üyeleri ve müzikseverler katıldı.

Gecenin sunuculuğunu Yasemin Pamukçu yaparken,  Finale kalan on eseri TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Burcu Göktürk, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar seslendirdi. Final programının Jüri Başkanlığını Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaparken, Mehmet Yurdakul, Prof. Dr. A. Hakkı Turabi, Dr. Hüsamettin Olgun, Kutlu Payaslı, Mahmut Oğul, Sadun Aksüt, Ali Şenozan, Necip Gülses, Melihat Gülses ve Amasya Belediye Konservatuar Müdürü Muammer Palamut’dan oluşan jürseçiciler kurulunun değerlendirmeleri sonucunda 13. Altın Elma Beste Yarışması’nda birinciliği güftesi Hüseyin Balkancı, bestesi Erol Başara’ya ait olan ‘Hala Senin Aşkınla‘ adlı eser, ikinciliği bestesi Özdemir Hafızoğlu, güftesi Sema Geyve’ye ait ‘Rüzgârlara Karşı Durdum’, adlı eser, üçüncülüğü ise bestesi Aydın Tekindor, güftesi Arzu Kabukçu’ya ait ‘Göç Mevsimi Başlayınca İçimde ’ adlı eser elde etti.

Dereceye giren yarışmacıların ödülleri Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Garnizon Komutanı Zafer Uğur ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından verilirken, Amasya Valisi Dr. Osman Varol yarışmaya katılan tüm eserlerin sahiplerini tebrik ederek, böyle güzel bir etkinliğe imza attıkları için Amasya Belediyesine ve TRT yetkililerine teşekkür etti.

     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018