Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1701
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünyanın Dört Bir Yanından Sıra Dışı Virtüözleri ve Bugüne Kadar ki En Zengin Sezonu ile İstanbul Resitalleri Başlıyor! - 03.10.2017Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de solo piyano, solo gitar, çello&piyano ve keman&piyano duo performanslarla Haziran 2018'e kadar dokuz ay boyunca devam edecek olan İstanbul Resitalleri, ‘Sezon Açılışı’nı, 10 Ekim'de biri Fransız diğeri İsviçreli iki önemli virtüöz ile yapıyor.

Sezon Açılışı’nda 1737 Francesco Goffriller yapımı yaklaşık 300 yıllık çellosu ile barok müziğin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden ünlü Fransız Çelist Ophélie Gaillard'a Altın Madalya'lı ünlü İsviçreli piyanist Cédric Pescia piyanosu ile eşlik ediyor.

Günümüz genç kuşağın gözde piyanistlerinden ve İstanbul Resitalleri'nin ilk kez 10 yıl önce genç bir piyano dehası olarak ağırladığı İsviçre'li piyanist Teo Gheorghiu, 14 Kasım'da İstanbul Resitalleri'nde!

2017 yılının son resitalini, tutkulu piyanizmi, güçlü tekniği ile hem ödülleri hem de klasik müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan son yılların en heyecan uyandıran isimlerinden 2009 Cleveland Uluslararası Piyano Yarışması Birincisi Martina Filjak 12 Aralık'ta veriyor!

Yeni yılın ilk resitali, New York Times "Üstün yetenekli piyanist!" sözleriyle övdüğü hem piyanizmi hem de artistik tavırları nedeniyle "Genç Liszt" olarak gösterilen F. Liszt Uluslararası Piyano Yarışması Birincisi dahi Rus piyanist Vitaly Pisarenko ile 9 Ocak'ta!

Klasik gitarın dünya çapındaki birkaç isminden biri ve Çin'in uluslararası ilk kadın gitaristi Xuefei Yang, 13 Şubat'ta İstanbul Resitalleri'nde! Bugüne kadar 50'den fazla ülkede konser veren Yang için New York Sun "Dünyanın en sıradışı enstrümantalistlerinden biri" diyor.

Mart ayında yine bir duo resital!1769 Nicolo Gagliano yapımı özel kemanı ile Almanya'nın çıkardığı tartışmasız en iyi genç kuşak kemancı Tobias Feldmann ve Rus piyanist Boris Kusnezow 13 Mart'ta aynı sahneyi paylaşıyorlar. Feldmann'ın olağanüstü yeteneği, üç önemli uluslararası yarışmadan (Queen Elisabeth - Joseph Joachim - German Music Competition) kazandığı derece ve ödüllerle tescilli. Kusnezow ise 2009'da kazandığı "German Music Competition" Ödülünün ardından Carnegie Hall'da verdiği konser ile New York Times'tan "En etkileyici yorum" sözleriyle tam not aldı.

The Telegraph'ın "Dokunuşun sıcaklığıyla kutsanmış kusursuz ve rafine bir piyanist!" sözleriyle övdüğü 2012'de İspanya Kültür Bakanlığı tarafından verilen "Ulusal Müzik Ödülü"nü kazanan ve yayınlanmış 13 albümü bulunan İspanyol piyanist Javier Perianes 10 Nisan'da İstanbul Resitalleri'nde!

Sezonun öne çıkan en dikkat çekici resitallerinden Mayıs resitali 22 Mayıs'ta muhteşem bir ikiliyi ağırlıyor. Klasik müziğin en üst liginde yer alan 2016 Grammy Ödüllü 1693 yapımı 325 yıllık Matteo Gofriller çellosu ile dünyaca ünlü çelist Zuill Bailey, sahneyi piyanoda Rus asıllı Amerikalı piyanist Natasha Paremski ile paylaşıyor! "Gilmore Young Artist Award"ın da sahibi olan ödüllü piyanist Paremski için New York Times "Scriabin'in bile çalmak için sağ elini sakatladığı söylenen 'Islamey Fantasy'yi seslendirirken güçlü tekniği ile piyanoya meydan okuyan bir virtüözite sergiledi!" diye yazmıştı.

İstanbul Resitalleri 11. Sezon Finali, 2014 ICMA Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın En İyi Solo Albümü" Ödülünü ve 2015 Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı" Ödülü kazanan 2016'da ise Grammy'e aday gösterilen Alman piyanist Joseph Moog ile 12 Haziran'da gerçekleşiyor!"

Ayrıntılı Bilgi: istanbulresitalleri.com
Biletler: Biletix’te! 0 216 556 9800

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018