Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1678
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay, Erimtan Müzesi Salı Konserlerinin bu sezon ilk konuğu olacak - 08.10.2017Erimtan Müzesi Salı Konserlerinin bu sezonki ilk konserini 10 Ekim Salı günü Piyanist Gülsin Onay verecek. Resital programında  Felix Mendelssohn’un “Variations Serieuses” adlı eserinin yanı sıra Ahmed Adnan Saygun ve Joseph Haydn’ın yapıtları ve Schubert yılı şerefine, bestecinin 958 sayılı sonatı yer alıyor.

2015-16 Sanat Sezonundan itibaren "Müze'de Müzik / Salı Konserleri" adı altında programlı konserler düzenlenmeye başlanan Erimtan Müzesi, bir sanatseverin eseri. Bu sanatsever uzun yıllar Uruguay'ın Türkiye Fahri Başkonsolosluğu görevini de üstlenmiş olan Yüksel Erimtan. Devlet kurumlarında ve özel sektörde çok başarılı projelere imza atan İnşaat Mühendisi Yüksel Erimtan, aynı zamanda çok iyi piyano çalıyor. Müzede Müzik Salı Konserlerinin sanat yönetmenliğini ise Şefik Kahramankaptan üstleniyor.

Gülsin Onay konserle ilgili duygularını şöyle ifade etti: “Yüksel Bey’in davetiyle Erimtan Müzesi konserlerinin açılışını 10 Ekim’de güzel bir programla yapacağım. Erimtan Müzesini ilk ziyaret ettiğim gün beni adeta büyüledi, muazzam bir yer. Koleksiyoner ve sanatsever Yüksel Beyefendi’nin arkeoloji merakının, yıllar içinde biriktirdiği eserlerin bir koleksiyon haline gelişiyle ortaya çıkmış. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara kültür ve sanat hayatına kazandırılmış çok önemli bir merkez. Şefik Kahramankaptan’ın hazırladığı programlarla bu yıl üçüncü kez kapılarını müzikseverlere açan konserler dizisinin bu sezonki açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyorum. 10 Ekim, Salı günü çok severek hazırladığım özel bir program seslendireceğim. Öğrendiğim kadarıyla konserin biletleri tükenmiş. Ankaralı müzikseverlere gösterdikleri bu ilgi için çok teşekkür ederim.”

Gülsin Onay 2017-2018 sanat sezonuna hızlı bir giriş yaptı.  Eylül ayında Çeşme, İzmir, Braşov, Samsun ve Paris’te konserler verdi.

Festival ve sezon açılışlarına uğur getiren bir sanatçı olarak tanınan Gülsin Onay, Ekim ayında iki açılış konseri daha gerçekleştirecek.

Sezon Açılış Resitali "Müze'de Müzik / Salı Konserleri"
10 Ekim 2017 Saat 20.30
Konser Programı:
- Joseph Haydn (1732–1809) Fa minör Çeşitlemeler Hob. XVII no.6
- Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847) Variations sérieuses op.54
- Ahmed Adnan Saygun (1907–1991) İnci'nin Kitabı Op.10
İnci (Calme) — Afacan Kedi (Giocoso) — Masal (Misterioso) — Kocaman Bebek (Animato) — Oyun (Animato) — Ninni (Tranquillo) — Rüya (Calme)
- Franz Schubert (1797–1828) Sonat do minör D958
Allegro, Adagio, Menuetto: Allegro, Allegro 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017