Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 13
Sayı: 1701
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 13 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un gitaristi ve solisti olan David Gilmour’un Pompeii Antik Kenti’nde verdiği iki konserin canlı kayıtları yayımlandı. - 09.10.2017Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un gitaristi ve solisti olan David Gilmour’un Vezüv Yanardağı’nın eteklerindeki efsanevi Pompeii Antik Kenti’nin binlerce yıllık amfitiyatrosunda verdiği çok özel iki konserin canlı kayıt albümü “David Gilmour – Live At Pompeii”  yayınlandı!

 

David Gilmour, ünlü yönetmen Adrian Maben’in klasik filmi “Pink Floyd: Live at Pompeii”den tam 45 yıl sonra, 7-8 Temmuz 2016’da 2000 yıllık Pompeii Amfitiyatrosu’na geri döndü ve iki olağanüstü performans sergiledi. 1972 yapımı filmden farklı olarak, 2016’da Gilmour’un performansını amfitiyatroda canlı olarak izleyen binlerce seyirci de vardı. Böylece David Gilmour, gladyatörlerin zamanından beri bu antik amfitiyatroda seyircilere bir gösteri sunan ilk kişi oldu. 

 

David Gilmour önderliğindeki grubun ve orkestranın muhteşem performansına dev bir dairesel ekranın, ışık, lazer ve ateş koreografilerinin eşlik ettiği konser, görsel ve işitsel öğelerin ustalıkla harmanlandığı bir şölene dönüştü. 4K kalitesinde kaydedilen konser performansının filmi için ise yönetmen koltuğuna Gavin Elder oturdu.

 

21 şarkılık albüm, Gilmour’un solo kariyerinden “Rattle That Lock” ve “On An Island” gibi liste başı şarkıların yanı sıra “Wish You Were Here”, “Comfortably Numb”, “The Great Gig In The Sky” ve “The Dark Side Of The Moon” gibi Pink Floyd klasiklerini de içeriyor.

 

“David Gilmour – Live At Pompeii” albümü şimdi tüm dijital platformların yanı sıra CD ve Blu-ray versiyonlarıyla tüm müzik marketlerde!

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018