Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 66 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Limak Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Sanat Güneşi’ne farklı yorum... - 13.10.2017Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası, 'Sanat Güneşi' Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını seslendirerek, dinleyicilere keyifli ve müzik dolu bir akşam yaşattı. 

Limak Filarmoni Orkestrası, Ankara'dan sonra dün akşam İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde performans verdi. Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı orkestranın şefliğini ise Rengin Gökmen üstlendi.

‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını İstanbullu izleyicilerle buluşturan orkestra, kendisini dinlemeye gelenlerden alkış aldı.

Limak Vakfı Başkanı Ebru Özdemir, Limak Filarmoni Orkestrası ile sanata destek olma verdiklerini ifade ederek, “Müzik bizleri bir araya getiren bize farklılıklarımızı unutturan sihirli bir araç. Hepimiz Türk sanat müziği şarkılarıyla büyüdük. Orkestramızın konserlerinde de ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan sanat güneşimiz Zeki Müren'i rahmetle ve saygıyla anmak istedik. Hiç şüphesiz birçoğumuzun dahil olduğu bu jenerasyon, 80'lerin tek kanallı dünyasında, en renkli haliyle Zeki Müren'i izleyerek büyüdü. Zeki Müren’i yaratıcılığın, farklılığın, hoşgörünün ve özgüvenin sembolü olarak benimsedi. Bu akşam da Zeki Müren şarkılarını çok sesli müzikle birleştirerek size farklı bir tonda sunmayı hedefledik. Bu projenin gerçekleşmesini sağladığı için okul arkadaşımız, dostumuz Limak Vakfı Sanat Yönetmeni ve fikir babası tenor Murat Karahan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019