Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 67 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Balıkesir Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir Musiki Derneği arasında ‘Türk Müziği Eğitimi Kurs Merkezi’ projesi protokolü imzalandı. - 17.10.2017Protokol töreni Altıeylül Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşirken, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Balıkesir Musiki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu projenin protokolünü imzaladılar. 

 

Protokol kapsamında; Türk Müziği üzerine, konusunda uzman öğreticiler tarafından Türk Müziği Nazariyat, Nota, Solfej, Ses, ve Enstrüman (Keman, Ud, Ney, Bağlama, Klarnet, ve Ritim Saz )eğitimleri verilecek. İmza töreninde Balıkesir Musiki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu ‘Balıkesir’in kültürüne ve sanatına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu aşamada Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu bize sürekli katkı sağlayarak her zaman yanımızda bulunuyor. Bunun için kendilerine minnettarız’ dedi. 

 

Balıkesir Musiki Korosu, şefi Sıtkı Sahil konuşmasında; ‘Bugün Balıkesir için çok hayırlı bir protokol imzalandı. Balıkesir Musiki Derneği bünyesinde görev yapan arkadaşlarımız tarafından ciddi ölçülerde tam anlamıyla bir konservatuar eğitimi verecek bir kurum olacak. Ben katkılarından dolayı Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum’ dedi.

 

Protokol töreninde Başkan Kafaoğlu ‘‘Türkiye’de eşine az rastlanan bir koro ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ödüllendirilen bir koro, bu koronun Balıkesir’de olmasından bende son derece mutluluk duyuyorum. Dernek Başkanımız Levent Tellioğlu’na ve bu koronun şefi, ömrünü musikiye adamış olan Sıtkı Sahil hocamıza da bu manada çok teşekkür ederim. İmzaladığımız bu Protokol ile Balıkesir’de Altıeylül ilçesinde ikamet eden çocuklarımızı Müzik ve Sanat ile tanıştırmak, bir araya getirerek kaynaştırmak, çocukların yaratıcı düşünme süreçlerini geliştirmek ve geleceğin bireylerine sanat zevki aşılamak, kendilerine güvenlerini arttırmak, amacı ile Balıkesir Musiki Derneği ile birlikte Türk Müziği Eğitimi Kurs Merkezi açıyoruz. Altıeylül Belediyesi olarak Teknik Lise Caddesi üzerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün karşısında bağımsız bir bina kiraladık. Çocuklarımız orada Türk Müziği üzerine konusunda Uzman öğreticiler tarafından eğitim alacaklar. Balıkesir’imiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

 

BHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019