Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 46 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

BaBa ZuLa müzik topluluğu Trabzon Sanatevi 'Sanat Günleri' çerçevesinde Trabzon'da bir konser verecek! - 21.10.20171996 yılında Derviş Zaim'in Tabutta Rövaşata filmi için grubun öncülü sayılabilecek olan Zen'den yeni müzikler istemesi sonrasında, Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulmuş olan BaBa ZuLa müzik topluluğu, Trabzon Sanatevi tarafından bu yıl 9.su gerçekleştirilen Sanat Günleri çerçevesinde, 22. Ekim. 2017 Pazar günü Saat: 20.00'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bir konser gerçekleştirecek.

 

Bilindiği üzere BaBa ZuLa Müzik topluluğu  parçalarını; geleneksel Türk müzik aletlerini kullanırken yine Türk halk müziği usullerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak, kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratmaktadır.

 

Topluluğun kurucularından Levent Akman grup müziklerini 'Uzay yolu oryantal müziği' olarak lanse etmektedir. Müzisyenler, konser sırasında rengarenk kostümler giymekte; teatral ve törensel öğelerden yararlanmaktadır. Anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi ve bektaşi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine Anadolu fikrini de katmaktadır.

 

KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçeleşecek olan konser halka açık ücretsizdir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019