Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sıla, “ON’dan Kalan Şarkılar”la geliyor - 21.10.2017Türk pop müziğinin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla, müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakırken “ON’dan Kalan Şarkılar”la müzikseverlerle buluşuyor.

 

12 yeni şarkıdan oluşan “Mürekkep” albümüyle müzik listelerinde zirveden inmeyen, biletleri günler öncesinde biten konserleriyle binlerce dinleyiciyle buluşan, hatta bu yıl gerçekleştirdiği “Heybeden Şarkılar” konser dizisiyle de büyük beğeni kazanan Sıla’nın 10 yıllık hikayesi şarkılarda hayat bulacak. 

 

23 ve 30 Ekim ile 6 ve 13 Kasım’da TIM Show Center Maslak’ta “ON’dan Kalan Şarkılar” ile dinleyiciyle buluşacak olan Sıla, bu konsere özel sürprizleriyle de dinleyiciye doyumsuz bir konser şöleni sunacak. 10 yılda altı albüm ve sayısız hit şarkıya imza atan sanatçı, “ON’dan Kalan Şarkılar”da kendi şarkılarının yanı sıra sürpriz eserlere de yer verecek.

 

Sıla’dan mesaj...

 

“-her şeyden biraz kalır-

 

diyor birileri, çoğulluk haklılıktır.

 

kavanozda biraz kahve,

 

kutuda biraz ekmek,

 

insanda biraz acı. “ der şair. her şeyden biraz kaldı bende de. en çok da on’dan kalana olacak cümlelerim. bir kere ne olduysa oldu çok şarkı oldu. hep şarkı oldu, hep şiir oldu. çocuklar okullarından mezun oldu, evler değiştirdik, sevgililer, eşler, işler değiştirdik. aşık olduk. gidenler oldu, araflar oldu, kalan sağlar bizim oldu, sınavlar verdik, özlemler arttı, jüpiter bu ay tekrar akrep burcuna geldi, televizyona daha az bakar olduk, fotoğraflara daha çok. zamanın nasıl geçtiğine inanamadık. daha dün gibi dediğimiz her şey on’dan kalan oldu. kalbim elimde yaşadım her zaman, hem size hem kendime ses oldum, saz oldum, söz oldum. siz de aldınız beni size kattınız. hoş geldik, hoş gördük. beraber oturduk sofralara, dans ettik, gözyaşı olduk, omuz ya da bi kahkaha... evine bıraktık o kızı, kapının önüne koyduk oğlanı. aşk ettik, meşk ettik, rest çektik. belki istifa ettik, yalnızlığımızı bölüştük, mutluluklarımızı çoğalttık, iki ayağımızın üstünde durduk en çok da. tahmin edebildiğimizden daha çok anımızda olduk belki. ben hep duydum sizi. siz de beni...

 

son on yılda ne olduysa hepsini konuşacağız o akşamlar...

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019