Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 68 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Balıkesir 2. Türk Müziği Sempozyumu konunun önemini vurgulayan açık konuşmaları ile başladı - 27.10.2017Balıkesir Türk Musıkisi Korosu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Müziği Sempozyumu bugün, sempozyumun gerçekleştirileceği Balıkesir Üniversitesi NecatiBey Eğitim Fakültesi Konferans salonunda saat:10.00'da düzenlenen açış konuşmaları ile başladı.

 

Ülkenin dört bir yanında gelen katılımcılar, misafir edildikleri oteldeki sabah kahvaltısının ardından sevrislerle Balıkesir Üniversitesi NecatiBey Eğitim Fakültesi konferans salonuna gelerek sempozyum için kayıt yaptırdıktan sonra salonda yerlerini aldılar. Sempozyumun açılışında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Altieylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Musıki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu ve Balıkesir Türk Musıkisi Korosu Şef, Genel Sanat yönetmeni ve Balıkesir 2. Türk Musıkisi Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı Sıtkı Sahil'de hazır bulundular.

 

Balıkesir 2. Türk Müziği Sempozyumunun açılış konuşmaları konuşmalarında ilk sözü sempozyum düzenleme kurulu başkanı Şef Sıtkı Sahil aldı. Sempozlumun amacının Türk müziğinin içinde bulunduğu durumu ve gelecekte yapılması gerekenlerin nesnel bir biçimde ortala konulması olduğunu.ülkenin dört bir yanından gelen katılımcıların gerçekleşen çalışmanın önemini ortaya koyduğunu belirtti.

 

İkinci olarak söz alan Balıkesir Musıki Derneği Başkanı iş adamı Levent Tellioğlu, dernek olarak Türk müziğinin müzik dünyasında hak ettiği yeri edinebilmesi hususunda araklıksız çalıştıklarını söyledi.

 

Açılışta söz alan Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belediye olarak kültür ve sanatın her alanını desteklediklerini, bu konuda adım atmaktan çekinmediklerini söyledikten sonra 2. Türk Müziği Sempozyumunu destekleyen olarak bu tür çalışmaları daima destekleyeceklerini söyledi.

 

Alışta son sözü alan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, üniversitenin çatısı altında böyle bilimsel bir çalışma yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek Balıkesir Musıki derneğini bu çalışmalarında destekeyeceklerini söyledi.

 

Konuşmaların ardından katılımcılara katılım belgeleri ve Balikesir'a ait hediyeler takdim edildi.

 

Ardından oturumlara geçildi. Sempozlumun ilk gününde öğleden önce ve öğleden sonra iki oturum gerçekleştirildi


Fotoğraf: Sempozlumun açılışında tüm katılımcılar ülkemizin tarihi okullarından NecatiBey Eğitim Fakültesinin tarihi merdivenlerinde...

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019