Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Besteci, kuramcı ve müzik yazarı Necdet Levent vefat etti. - 02.12.2017Tarih sayfalarında geçmiş dönemlerin efsane isimleri vardır ya; efsanesi olduğu dönemin içinde yaşayan, yeni nesillerinde ancak nostalji diye tanıdığı şahıslar. Yaşayarak bu efsane olma durumunu bugünlere kadar sürdürebilmişşahıslardan, ülkemizin önemli bestecilerinden, kuramcı ve müzik yazarı Aydınlı müzik dehası Necdet Levent, Eylül ayından beri devam eden hastalığı sonucunda bugün 2 Aralık 2017 tarihinde 94 yıllık yaşamına İzmir’de sessiz sedasız noktayı koyarak ebediyete intikal etti.

23 Aralık 1923 tarihnde
İzmir’de dünyaya gelen Necdet Levent, uzun yıllar İzmir Kemeraltında sahibi olduğu Levent Müzikevini işletti. Besteleri dünyaca ünlü bir çok orkestra tarafından seslendirildi. Türk Halk Müziği ve Klasik Türk Müziği form, usül ve makamlarını kendi uslubuyla kullanan Necdet Levent 12 ton sistemi ve dörtli armoni ile ilgilenmiştir.

Bugün vefat eden Necdet Levent’in cenazesi yarın
İzmir Alsancak Hocazade Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacaktır.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak merhuma Tanrıdan rahmet; ailesine, yakınlarına ve müzik camiasına ba
şsağğı diliyoruz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019