Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 73 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Otizmli müzik dehası Raci Demir'e mahkeme yoluyla üniversiteye kayıt yolu açıldı. - 17.02.2018Mozart, Beethoven, Chopin gibi referanslara ihtiyaç duymadan sesleri notaya dökebilen "mutlak kulak"a sahip otizmli Raci Demir'in, yetenek sınavını geçtiği halde "müzik öğretmenliği" bölümüne alınmadığı gerekçesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne öğrenci velisinin açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verildi.  Raci Demir’in babası  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada: "Aileler mücadeleyi bırakmasın, yılmasın, çocuklarının peşinde olsunlar. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına da teşekkür ediyorum, defalarca aradılar. İşin takipçisi oldular. Biz Raci'nin müzik öğretmeni olmasını beklemiyoruz. Sosyalleşmesini ve topluma yararlı birey olmasını arzu ediyoruz" dedi.

Prof. Dr. Cengiz Demir açıklamalarına
şöyle devam etti: "Raci yerleştirme sınavına girdi. Sonuçlar açıklandığında kazanmadığını gördük. Sınav performansı iyiydi ama notları da açıklamadılar. Son olarak 1 kişilik kontenjanın boş bırakılmasına karşın oğlumun 1. yedekte bırakıldığını gördük. Derhal kaydının yapılması için dava sürecini başlattık. İzmir 6. İdare Mahkemesi de yürütmeyi durdurma kararı verdi, kararı da üniversitenin hukuk müşavirliğine gönderdi."

Bu geli
şme üzerine otizimli Raci Demir’in Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne kaydının yapılmasının önü açıldı.

Konu hakkında görü
ş almak üzere başvurduğumuz müzik eğitimcileri, “Yargının bu kararı eğitim sistemine konulan patlamaya hazır bir bombadır,  Bu tip öğrencileri eğitecek bir okul Türkiye’de yok ve bu tip öğrenciler için psikolog ve doktor destekli özel dersler gereklidir. Mahkemenin bu kararı ile Buca Eğitim Fakültesine bomba konmuştur. Bu karar oradaki eğitimi ve öğrencileri de etkileyecektir. Sınava itiraz edip tekrarını isteyebilirsiniz ama mahkeme kararı ile sınav komisyonunu yok saymak doğru değildir. Ayrıca öğretmen olmayacaksa o okulda ne işi var?” diyerek görüş belirtiler.

İzmir’de gündem oluşturan otizmli Raci Demir’in sınav konusu bakalım nasıl sonuçlanacak?

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019