Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1716
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

25. Mavi Nota Müzik Ödülleri Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. - 12.04.2018Ülkemizin prestijli müzik ödülü Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin bu yıl düzenlenen 25.si ödülün kurucusu ve ödül koordinatörü, gazetemizin imtiyaz sahibi Müfit Semih Baylan tarafından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bugün saat 11.30’da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

“Basınımızın de
ğerli mensupları” diyerek söze başlayan Müfit Semih Baylan, “Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan ve 25 yıldır devam eden Mavi Nota Müzik ve Sanat Dergisi kuruluşu Mavi Nota e-Müzik Gazetesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin 25. si bu yıl “ Müzik Emek Ödülü “ dalında verilmiştir.” Dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ya
şayan en uzun süreli müzik ödülü olan Mavi Nota Müzik Ödülleri bu yıl “Müzik Emek Ödülü” dalında verilirken ve bu nedenle şartname çerçevesinde seçme yapılırken “Cumhuriyet ve Müzik” vurgusu yapılmıştır.

100 yıllık Modern Türkiye Cumhuriyeti tarihi içinde, kurucu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün müzik devriminin getirdikleri göz önünde bulundurularak, ülkenin müzik ya
şamına bu yolla katkı sağlamış halen yaşayan ya da vefat etmiş sanatçı, müzikolog, besteci, eğitimci, halk bilimci, folklorcu, derlemeci, çağdaş Türk Müziği mensubu ülkemiz değerleri arasından bir değerlendirme yapılmıştır.”

Ödülünü kazananları açıklamadan önce 25. Mavi Nota Müzik Ödülleri Seçiciler Kurulunu açılyan Müfit Semih Baylan sözlerine
şöyle devam etti:

Her yıl olduğu gibi yine bu yıl da çok seçkin bir seçiciler kurulu oluşturulmuştur. Seçiciler kurulunda şu isimler yer almıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı  müdürü ve öğretim üyesi Doç. Dr. Abdullah Akat, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Makal, Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı  öğretim üyesi  Doç. Dr. Ayşegül Ergene, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arş Gör. Begüm Gökmen, Mavi Nota e-Müzik Gazetesi imtiyaz sahibi ve ödülün kurucusu Müfit Semih Baylan, Emekli Öğr. Gör. Oya Akyıldız, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğretim üyesi Dr. Özge Çongur Yeşilkaya, Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı  öğretim üyesi Doç. Dr. Tuncer Önder , İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solist Sanatçısı Piyanist Yeşim Gökalp ve Korno sanatçısı Zafer Yümlü.”

Seçiciler Kurulu’nu açıklayan Baylan sözlerine devam ederek 25. Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin kazananları
şöyle açıkladı: 

“Yukarıda açıklanan isimlerden olu
şan Seçiciler Kurulu, ödül şartnamesinde belirtilen kriterler çerçevesinde yaptıkları seçme ve değerlendirme çalışması sonucunda

25. Mavi Nota Müzik Ödülü, “Müzik Emek Ödülü”nün
Devlet Sanatçısı  
İDİL BİRET’e
Devlet Sanatçısı  Besteci  M
İTHAT FENMEN’E
Halk Bilimci ve Derlemeci MUZAFFER SARISÖZEN’e

verilmesi oybirli
ği ile kararlaştırılmıştır.

Ödül töreni Ekim 2018’de KTÜ Devlet Konservatuarı’nın himayesinde Trabzon’da gerçekle
ştirilecektir.”

Sözlerini  “Basınımız aracılı
ğı ile saygıdeğer kamuoyumuza duyurulur!” şeklinde bitiren Baylan Müzik ödüllerinin Trabzon özelinde önemini belirterek basın toplantısını bitirdi.

     

Seçiciler Kurulu

Editörümüz Basın Toplantısında
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019