Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1717
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Konservatuar Öğrenci Fasıl Topluluğu’ndan Rast Faslı - 25.04.2018Kurulduğu günden bu yana, düzenlediği etkinlikler Trabzon’un kültürel yaşamına katkıda bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı, yılda bir kez gerçekleştirdiği “Konservatuar Öğrenci Fasıl Topluluğu” konserinin bir yenisine daha imza atmaya hazırlanıyor.

GTSM’nin ilk okulu sayılan fasıl gelene
ğinin yaşatılması ve geniş halk katmanları ile canlı olarak buluşturulması amaçlanan bu konserlerde, Konservatuar Öğrenci Fasıl Topluluğu bu kez Rast Faslı ile dinleyici karşısında olacak. Fasıl geleneğinin kurallarına uygun olarak Peşrev ve ardından Ağır Aksak eserlerle başlayacak olan öğrenci fasıl topluluğu konseri, Sengin Semai, Devr-i Hindi, Türk Aksağı, Aksak, Düyek, Curcuna, Yürük Semai, Yürük Aksak sıralamasını takip ederek konseri gerçekleştirecektir. Yine fasıl müziğinde gelenek olduğu üzere konserde  ara taksimi icra edilecek ve konser saz semaisi ile bitirilecektir.

KTÜ Devlet Konservatuarı ö
ğretim üyelerinin de yer alacağı Rast faslında 40’lı ve 50’li yıllardan itibaren günümüz fasıl programı gerçekleştirilecek şarkı formu eserlerinden oluşan bir repertuar sunulacaktır. Şerif İçli’nin Cevr olur imkanı vuslat vermeyen imaların, Kemani Tatyos Efendi’nin Çeşm-i celladın ne kanlar döktü Kağıthane’de gibi Rast makamında eserlerin seslendirileceği Konservatuar Öğrenci Fasıl Topluluğu konseri, KTÜ Atatürk Kültür Merkezi Hasan Saka Salonu’nda, 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü Saat: 19.30’da gerçekleştirilecektir. Konser halka açık ve ücretsizdir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019