Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1716
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ses eğitimcisi Asena Gözen Baltacıoğlu'nu en verimli döneminde ansızın kaybettik! - 17.05.2018Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Elemanlarından Öğretim Görevlisi Dr. Asena Gözen Baltacıolu bu sabah geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi yarın 18.Mayıs 2018 Cuma günü memleketi olan Denizli'nin Acıpayam İlçesi Dedebağ kasabası mezarlığında Cuma namazına müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra defnedilecektir.

Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabır ve ba
şsağğı dileriz.

Asena Gözen Baltacıo
ğlu 1972 yılında Ankara’da doğdu. Ortaöğretimini Ankara Bahçelievler İlköğretim Okulu'nda, Lise öğrenimini de Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde tamamladı. İlk Müzik Eğitimini 1987 yılında kazandığı TRT Çok Sesli Gençlik Korosu Eğitimcilerinden Prof. Mustafa Apaydın ve Feruzan Esmergül’den aldı. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’ne girdi. Dört yıl süreyle Ses Eğitimi Ana Sanat Dalı öğrencisi olarak TRT Çok Sesli Korosu sanatçısı İlhan Sürmen\'den Şan ve Prof. Suna Çevik\'ten Koro Eğitimi dersleri aldı. 1993 yılında G.Ü.G.E.F. Müzik Eğitimi Bölümünden birincilikle mezun oldu.

G.Ü. E
ğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Bölümü Ses Eğitimi 1993 yılında Yüksek Lisans eğitimine ve M.E.V.Özel Köksal Toptan Lise’sinde Müzik öğretmenliğine başladı. Burada yaptığı etkinliklerle Milli Eğitim Bakanlı\'ğından Tebrik ve Teşekkür Belgeleri aldı. Yüksek Lisans dönemindeki Şan çalışmalarını İlhan Sürmen, Koro Yönetimi çalışmalarını Prof. Suna Çevik, Armoni çalışmalarını Ertuğrul Bayraktar, Müziksel İşitme ve Okuma çalışmalarını Prof. Ali Sevgi, Program Geliştirme çalışmalarını Prof. Dr. Ali Uçan, Eşlikleme çalışmalarını Prof. Gül Çimen, Müzik Sosyolojisi çalışmalarını Prof. Dr. Salih Akkaş ve Form Analizi çalışmalarını Doç. Dr. Türev Berk ile sürdürdü. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi.

G.Ü. E
ğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Bölümü Ses Eğitimi 1995 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Ses Eğitimi Ana sanat dalı öğretim görevlisi oldu ve aynı yıl “Sanatta Yeterlilik” programına başladı. Program süresince Şan çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyelerinden Prof. Yalçın Davran ile sürdürdü. Sanatta Yeterlilik programının ders aşamasını bitirdikten sonra 2007 yılında Doktora programına Doç Dr. Rıdvan Süer danışmanlığında  başladı. Gerek solist, gerek korist ve gerekse koro şefi olarak birçok konser gerçekleştirdi.

 "Amaçları bakımından farklı yapılanmı
ş çok sesli korolarda koristlerle koro şefi arasındaki iletişimin incelenmesi" konulu tezini 2009 yılında tamamlayarak Doktora programını bitirdi. 

Asena Gözen Baltacıo
ğlu  Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nde Ses eğitimi, Koro eğitimi, koro yönetimi ve Oda Müziği alanlarında derslerini sürdürmekteydi.

     

Çanakkale Korolar Festivali

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019