Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1720
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Singapurlu piyanist Shaun Choo’dan Gümüşlük’te unutulmaz konser - 16.08.201815. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, genç Singapurlu piyanist Shaun Choo’yu, “Taşta” konserleri kapsamında, tarihi Antik Taş Ocağında konuk etti. Birçok uluslararası ödülün sahibi sempatik müzisyen, Bodrumlu sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Choo’nun konseri, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi iş birliği ile gerçekleştirildi. Shaun Choo, geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Orchestra’Sion Piyano Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştü.  


Notre Dame de Sion ile kar
şılıklı planlanan projede, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamındaki 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasında geçen yıl birinciliği paylaşan Tolga Atalay Ün ve Özgür Deniz Akalın da geçen Nisan ayında İstanbul’da birer konser vermişlerdi. 

Ba
şarılarla dolu bir kariyer

Festivalin sanat danı
şmanı Devlet Sanatçımız Gülsin Onay’ın “olağanüstü bir virtüöz” olarak bahsettiği Shaun Choo, piyano eğitimine 7 yaşında başladı. 14 yaşında Lena Ching’in sınıfından mezun olan Choo, çalışmalarına Avusturya’da ünlü pedagog Karl-Heinz Kämmerling ve Prof. Andreas Weber ile Mozarteum Salzburg’da devam etti. Avrupa ve Asya’da, Bregenzer Festspielhaus, Leipziger Gewandhaus, Chopin’in doğum yeri Zelazowa Wola ve Pekin Ulusal Konser Salonu gibi birçok mekanda konserler verdi. Choo, pekçok sayıda uluslararası kongre ve festivalde izleyici karşısına çıktı. Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Mozarteum Symphony Orchestra, Daegu Philharmonic ve Leipzig Academic Orchestra ve daha birçok orkestrada solist olarak yer aldı. Resitallerinde kendi eserlerini de seslendiren Choo, halen Mozarteum’da, Prof. Jacques Rouvier’in master programına devam ediyor ve piyanist Dang Thai Son ile çalışıyor.

Bodrumlu klasik müzikseverler ayakta alkı
şladı

Singapurlu genç piyanist Shaun Choo, 25 asırlık Antik Ta
ş Ocağındaki programına Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni imzasını taşıyan, “Chaconne in D minor” adlı eserle başladı. Ardından Joseph Haydn’ın, “Sonata in C minor, HobXVI, 20” adlı eserini seslendiren Choo, daha sonra Claude Debussy’den, “L’Isle Joyeuse” ve Nikolai Kapustin’ten, “Concert Etude, no. 3 "Toccatina" adlı yapıtlarla sahneden ayrıldı. 

Choo, gecenin ikinci yarısına, Ferruccio Busoni’nin, “10 Variations on Chopin’s Prelude” adlı eseriyle ba
şladı. Daha sonra Frederic Chopin’den, “Scherzo no. 2 in B flat minor Op. 31” ve “Ballade no. 4 in F minor, Op. 52” adlı eserleri seslendiren genç virtüöz, programın kapanışında kendisine ait bir besteye de yer vererek, “Rondo Fashionisto” adlı yapıtla geceye veda etti. Ancak seyircinin yoğun alkışlarıyla tekrar sahneye gelen Choo, yine kendisine ait bir eserle bis yaptı. Gecenin sonunda genç piyanist ayakta alkışlandı.

Bir sonraki konserde Alman piyano virtüözü Konrad Richter sahne alacak

15. Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali “Taşta” konserleri, 20 Ağustos, Pazartesi akşamı saat 21.15’te, “Festival Dostu” Mine ve Ali Can Polat’ın destekleriyle gerçekleştirilecek Konrad Richter Piyano Konseriyle Antik Taş Ocağında devam edecek.

Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019