Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 63 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hong Kong kentinde Allegra Ensemble rüzgarı esti… - 22.09.2018Ülkemizin önemli müzik topluluklarından, özünü Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının oluşturduğu, müzik kariyerini 2015 yılının en iyi müzik topluluğu olarak 22. Mavi Nota Müzik Ödülü ile taçlandıran Allegra Ensemble Müzik Topluluğu, 19 Eylül 2018  Çarşamba günü saat: 20.00’de,  Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hongkong kentinde The HongKong Polytechnic University Jockey Club Auditorium’da bir konser verdi.

2018 Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Kültür yılı çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Dı
şİşleri Bakanlığı ile Kültür ve Tuizm Bakanlığı işbirliği ile gerçekleşen konserde Allegra Ensemble Müzik Topluluğu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nü temsil etti.

The HongKong Polytechnic University Jockey Club Auditorium’da gerçekle
şen konserden önce aynı sahnede Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, Koreografisini Özgür Adnan İnanç’ın yaptığı, bestesi Kemal Günüç’e ait Miniatures adlı eserle sahne aldı.

Ardından, Mehlika Karadeniz Bilgin (Soprano),Ümmiye Özdem,
Şenzelita Aykanat (Kemanlar), Melda Sak (Viyola) Hande Ulutaş (Viyolonsel), Müjde Kurt (Flüt), Gülriz Tunce (Piyano), Irmak Tokgöz  (Percussions)’den oluşon Allegra Ensemble Müzik Topluluğu sahne aldı. Osman İşmen topluluğun arajörlüğünü yapıyor.

Çok ba
şarılı bir sahne performansı ortaya koyan Allegra Ensemble Dünya müziği ve türkülerimizden oluşan geniş bir repertuar sundu. Gelecek yıl için de yapılacak konserler için yeniden davet alan Allegrea Ensemble Müzik Topluluğu’nu tebrik ediyoruz.

Fotoğraflar: Ümmiye Özdem

     

Allegra Ensemble Konserden Sonra

Konser Sonrası Mutluluk Resmi

Ümmiye Özdem, Sahneye Hazırlık
     

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019