Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1720
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 43 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sanat Kurumlarında alışıla gelmedik şeyler oluyor! - 15.10.2018Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu görevine başlar başlamaz, sanat camiamızda pek alışık olmadığımız enteresan diyebileceğimiz şeyler olmaya başladı.

Önce DOB ve DT’nin bütçelerinde azaltma yapılarak, sadece personel maa
şlarını ve zorunlu giderleri karşılayacak bir bütçe ortaya konuldu. Kurumların prodüksiyon yapma sorumlulukları ödenek yokluğundan büyük çıkmaza girdi. Hatta prodüksiyon yapamama aşamasına gelindi.

Gazetemizin kulislere dayanan haber kaynaklarına göre, kurum ilan tahtalarına sürekli yeni prodüksiyonlar için cast’lar asılmasına ve sanatçılar bu cast’lar çerçevesinde yo
ğun bir prova takvimine tabi tutulmasına rağmen, cast’ı asılan oyunlarla ilgili ne bir kostüm, ne bir dekor ve ne de bir ışık çalışmasının yapılmadığı ve boş sahnede sürekli prova adı altında yoğun bir çalışma gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Öte yandan yine geçti
ğimiz hafta içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile bir toplantı yapan DOB Genel Müdürü, bitimde toplantıdan çok gergin ve sinirli bir biçimde ayrıldığı yine gelen kulis bilgileri dahilinde.

DOB Genel Müdürünün bakanlık yetkililerinin bazı istekleri kar
şısında direndiği ancak genel müdürün önüne bazı dosyalar bakanlık yetkililerince konularak, bu dosyaların gereğinin bir an önce yapılmasının istendiği de gelen diğer bilgiler arasında.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019