Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1720
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 49 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri şahane bir Türk Müziği Konseri sundu. - 17.10.2018Unesco’ya bağlı olarak faaliyetini sürdüren, tüm ülkelerin geleneksel müzik ve dans çalışmalarını yürütmeyi, uygulamayı, belgelemeyi, korumayı ve yaymayı amaçlayan bir bilimsel kuruluş olan Uluslararası Geleneksel Müzik Konseyi (International Council for Traditional Music) ICTM’in işbirliği ile Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiren ve yabancı konuklarında katıldığı çalışma çerçevesinde, Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri tarafından bir Geleneksel Türk Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Piyanoda Alper Akgül, Kanunda Murat Burçin Derçin, Neyde
İlhan Barutçu ve Tamburda Eylem Derçin’den oluşan topluluğun konserinde solo eserleri solist olarak Eylem Derçin seslendirdi.

Neveser Kökde
ş, Münir Nurettin Selçuk, Muhlis Sabahaddin Ezgi gibi Geleneksel Türk Müziğinin önemli bestecilerinin eserlerinden oluşan değerli bir repertuarı sunan topluluk dinleyicilerden tam not aldı.

Konser ICTM çalı
şmasının gerçekleştirildiği KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde 16. Ekim. 2018 Saat 16.00’da gerçekleştirildi.

     

Neyzen İlhan Barutçu

Tamburi Eylem Derçin

Kanuni Murat Burçin Derçin
     

Piyanist Alper Akgül

Solist Eylem Derçin
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019