Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Trabzon Sanatevi 10. Sanat Günleri bu hafta gerçekleşiyor! - 17.10.2018Trabzon Sanatevi, 10. Uluslararası Sanat Günlerini 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yurt içinden ve yurt dışından Afganistan, Gürcistan, Rusya, İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor. Bu yıl Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteklediği 10. Uluslararası Sanat Günlerine; Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konser ve gösteriler alanında teknik ve lojistik destek sağlayarak önemli bir görev üstleniyor.

Trabzon Sanatevi Ba
şkanı Adnan Taç sanat günleriyle ilgili olarak, “Geçmişte olduğu gibi bu yıl da önemli isimler Trabzon’a geliyor. 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde sergi, dinleti, söyleşi, imza günleri, gösteri gibi birçok etkinliğin yanı sıra, tiyatro, sinema ve dizi oyuncularından “Akasya Durağı”, “Kiralık Aşk”, “Kocaman Ailem” gibi birçok dizide oynayan Levent Ülgen, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizi oyuncusu Galip Erdal, “Sen Anlat Karadeniz” dizi oyuncusu Sinan Tuzcu, şair Sezai Sarıoğlu, yazar Müge İplikçi, ödüllü yönetmen Yeşim Ustaoğlu, piyano eşliğinde keman resitali verecek olan Ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın, piyano konseri verecek olan Rus piyanist Vsevolod Timofeev gibi ünlü isimlerin yanı sıra görsel sanatlar, yazım sanatı ve sahne sanatlarından ulusal ve uluslar arası düzeyde daha birçok sanatçı konuğumuz olacak. Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır.” dedi.

Ba
şkan Adnan Taç sözlerine şöyle devam etti: “Tüm ekonomik zorluklara rağmen, sınırlı imkanlarla en iyisini ve kalitelisini yapma gayreti içerisinde olan Trabzon Sanatevi, 10. Uluslararası Sanat Günleriyle Trabzon’un kültür ve sanat tarihinde iz bırakacak etkinlikler yapma çabası içerisinde. İnsanların Trabzon’a gelmeleri için bir sebepleri, bir yıl öncesinden ajandalarına not etmeleri gereken günlerin olması gayretiyle gerçekleşecek olan sanat günlerinde yapılacak tüm etkinliklerin halka açık ve ücretsiz olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz.”

     

1. Gün Etkinlikleri

2. Gün Etkinlikleri

3. Gün Etkinlikleri
     

4. Gün Etkinlikleri

5. Gün Etkinlikleri

Konuklar
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019