Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Efsane Rus bariton Dmitri Hvorostovsky ölümünün birinci yılında doğduğu kentte anıldı. - 27.11.2018Opera dünyasının günümüzdeki en büyük baritonlarından biri olan Tatar kökenli Rus sanatçı Dmitri Hvorostovsky ölümünün birinci yılında doğduğu Krasnoyarsk operasında düzenlenen bir törenle anıldı. Dmitri Hvorostovsky için Moskova, St. Petersburg ile birlikte Rusya’nın bir çok önemli opera sahnesinde anma konserleri düzenlendi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da  ikamet edip sanat yaşamını orada sürdürmesine rağmen ülkesi Rusya ile bağlarını koparmayıp başta Moskova olmak üzere birçok Rusya kentinde seri konserler veren ünlü Bariton Dmitri Hvorostovsky 22 Kasım 2017 tarihinde Londra’da, uzun süredir tedavi gördüğü beyin kanserinden vefat etti. Vasiyeti üzerine 28 Kasım 2017 tarihinde Moskova’da Novodevichy mezarlığına defnedildi. Mezarı büyük Rus opera sanatçısı Fyodor Shalyapin’in mezarı ile yanyanadır.

Müzik e
ğitimini 16 Ekim 1962’de doğduğu kent olan Krasnoyarsk'ta (Siberya) gerçekleştirdi. “Batı”daki ilk konserinde, Nice operası'nda söylediği Tchakovsky'nin “Maça Kızı” eserindeki rolüyle birlikte kısa zamanda dünyanın belli başlı operalarında ve festivallerinde konserler vermeye başladı. Tchakovsky'nin “Eugene Onegin” operasındaki Onegin, W. A. Mozart'ın “Don Giovanni”sinde başrol, G. Verdi'nin “Don Carlo”sunda Posa, “La Traviata”da Germont ve “Maskeli Balo”daki Renato rolleriyle bu rollerin en başarılı yorumcularından biri olarak anılmaya başladı. Haitink, Tilson Thomas, Mehta ve Gergiev yönetiminde solist olarak dünyanın başlıca müzik merkezlerinde ve festivallerinde konserler veren sanatçı, Giya Kancheli'nin kendisi için yazdığı senfonik eseri “Do Not Grieve”i San Francisco Senfoni Orkestrası'yla Mayıs 2002'de ilk kez seslendirdi. Rusya'yla olan güçlü kişisel ve müzikal bağlarını halen sürdüren sanatçı, ünlü Rus besteci Georgi Sviridov'un kendisi için yazdığı şarkı dizisinde sık sık yer aldı. Rus kilise müziğine duyduğu ilgi sonucu St. Petersburg Oda Korosu'yla kayıtlar yapan sanatçının, Mayıs 2017’de Moskova'daki Kızıl Meydan'da verdiği konser 25 ülkede canlı yayınlandı. Sanatçı, birçok resital ve arya kayıtlarının yanı sıra, Delos Records için Rus Romansları ve Rus savaşşarkılarından oluşan kayıtlar da yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019