Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 44 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Anıtsal sanatçımız İdil Biret Trabzon'da klasik, barok ve romantik dönemin önemli bestecilerinin eserlerinden oluşan bir recital sunacak! - 12.12.2018Mavi Nota e-Müzik Gazetesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin en uzun süreli yaşayan tek müzik ödülü olan Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin 25.sinin ödül taktim töreni 17 Aralık 2018 Pazartesi günü Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

25. Mavi Nota Müzik Ödülleri, ödül taktim töreninde anıtsal sanatçımız Piyanist
İdil Biret bir konser (recital) sunacaktır. İdil Biret konserinde Alman Barok döneminin büyük bestecisi Bach, Romantik dönemin büyük bestecisi Chopin ve Klasik dönemin büyük bestecisi Beethoven’den eserler sunacak! Takriben bir saat civarında süreceği tahmin edilen konser 17 Aralık 2018 Pazartesi günü KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde  saat: 19.30’da başlayacak

Bu yıl “Müzik Emek Ödülü” dalında verilen 25. Mavi Nota Müzik Ödülleri töreninde ödüller, emek ödülünü kazanan anıtsal sanatçımız Piyanist
İdil Biret, piyanist İdil Biret, piyanist Fazıl Say gibi bir çok değerli sanatçının hocası olan Besteci merhum Mithat Fenmen ve Geleneksel Halk Müziğimizin mihenk taşlarından olan, derlemeci ve Müzikolog merhum Muzaffer Sarısözen’e taktim edilecek. Merhum sanatçılarımızın ödüllerini varisleri alacaktır. Buna göre merhum Mithat Fenmen’in kızı Nermin Fenmen ve merhum Muzaffer Sarısözen’in oğlu Memili Sarısözen Trabzon’daki törene katılıp ödülü alacaklardır.

Trabzon (TÜ) Devlet Konservatuarı Güçlendirme Derne
ği ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi işbirliği ile gerçekleştirilecek ödül töreni konseri için bilet satışları başlamış olup, bilet fiyatları ön blok 60 TL, orta-arka blok 40 TL ve Balkon 30 TL olarak belirlenmiştir.

Biletler ilk etapta Trabzon Uzun Sokak Zeytinlik Caddesi adresindeki Kalender Kafe’de satı
şa sulunmuştur.

25. Mavi Nota Müzik Ödülleri seçiciler kurulu
şu isimlerden oluşmuştur: Doç. Dr. Abdullah Akat, Prof. Dr. Ahmet Makal, doç. Dr. Ayşegül Ergene, Doç. Dr. Begüm Gökmen, Müfit Semih Baylan, Oya Akyıldız, Dr. Özge Çongur Yeşilkaya, Doç. Dr. Tunca Önder, Yeşim Gökalp ve Zafer Yümlü.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019