Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 42 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Akçaabat belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Akçaabat Erol Günaydın Kültür ve Sanat Merkezi’nde halka açık bir konser verdi. - 27.12.2018Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Şef Eylem Derçin yönetimindeki Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 2018 – 2019 sezonunun ilk konserini 26 Aralık 2018 Çarşamba günü Saat: 19.00’da Akçaabat Halil Günaydın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Yeni sezonda saz ve söz olarak yeni katılımların oldu
ğu korunun konserinde, ilk olarak Hüzzam faslı sunuldu. Fasılda, Tanburi Osman Bey, Selanikli Ahmet  Efendi, Binen Şen, Hacı Arif Bey, Sadi Hoşses ve Refik Fersan’ın eserleri  dinleyiciyi mestetti.  Fasılın ardından solo eserlerin seslendirilmesinden sonra koronun seslendirdiği iki Nihavend eser ile konser sona erdi.

Halka açık ve ücretsiz olan konsere; Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner
Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Selçuk, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, daire amirleri ile birlikte geniş bir dinleyici kitlesi katıldı. Konser sonunda Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Koro Şefi Eylem Derçin’e çiçek takdim etti. Konser sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “ Tüm saz sanatçılarımızı, koro elemanlarımızı ve solistlerimizi bizlere sanatla dolu bir gece yaşattıkları için tebrik ediyorum. Kültür, sanat ve turizm şehri olan Akçaabat’ın tanıtılmasına ve Akçaabat’ta kültür hayatının geliştirilmesine Türk Sanat Müziği Korosu’nun büyük katkısı olacaktır. Koromuzun başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca sanatseverlerin buluştuğu bu güzel gecede bizlere alkışlarıyla eşlik eden izleyicilerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019