Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 61 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Anıtsal Sanatçımız İdil Biret’in bütün stüdyo kayıtları 130 CD’de toplandı. 19 CD'den oluşan Beethoven kayıtlarını gerçekleştiren dünyadaki tek sanatçı. - 03.02.2019Devlet sanatçısı ve ülkemizin anıtsal sanatçısı İdil Biret’in yaptığı bütün stüdyo kayıtları İBA etiketli büyük bir Süper Kutu (130 CD) ile Naxos tarafından Türkiye ve dünya piyasasında yayımlandı. İdil Biret çok olukmu eleştirilen alan, Chopin Büyük Ödülü (Polonya), Yılın Altın Diyaposon’u (Fransa) dahil bir çok ödül kazanan bu kayıtları Pretoria, Vega, Decca, Alpha (Fransa) Atlantic/Finnadar, Pantheon (ABD), EMİ/HMV (Almanya, İngiltere), Naxos (Hong Kong) plak şirketleri ve kendi etiketi İBA (Türkiye) için 1959 – 2017 yılları arasında yapmış olup bu kayıtlar bugüne kadar üç milyon satış rakamına ulaşştır.

Almanya’da yayımlanan Piano News Dergisi editörü Carstea Dürer,
İdil Biret’in 19 CD’den oluşan Beethoven kayıtları için “Bu kayıtlar Beethoven’in eserlerine olan sevgisini, Biret’in hayatı boyunca kırmızı kurdele gibi işlediğini gösteriyor. Stüdyo kayıtları ve canlı konserlerinde bu eşsiz bir dilde görülüyor. Beş piyano konçertosu ve Korolu Fantezi’nin yanı sıra bütün piyano sonatları ve senfoni uyarlamalarını konserlerde çalıp CD üzerine kaydeden, tarihte bu seviyeye ulaşan tek piyanist. İdil Biret’in bu Beethoven bilgisi çalışının her alanında hissedilir.” Yorumunu yapmıştır.

Anıtsal Devlet Sanatçımız
İdil Biret’in 19 CD’den oluşan Beethoven Kayıtları, bestecinin 32 sonat, 5 konçerto ve 9 senfoni uyarlamasını ihtiva etmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019